18

Risti endine vallavanem läheb soodustuskelmusega kohtu alla

Avatar

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

Vallavanem Rein Kruusmaa on kindel, et Risti on Läänemaa kõige tõhusam omavalitsus. Foto: Katrin Pärnpuu

Rein Kruusmaa. Foto: Arvo Tarmula

Lääne Ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles Risti endisele vallavanemale Rein Kruusmaale on esitatud süüdistus soodustuskelmuses, ametialases võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Süüdistuse kohaselt esitas Rein Kruusmaa 2011. aastal PRIA-lt toetuse saamiseks valeandmetega taotluse ja võltsitud hinnapakkumised, millega lõi tegelikust tervisekeskuse renoveerimistööde maksumusest ebaõige ettekujutuse, teatas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm.

„Jutt ei käi kahju tekitamisest või kahju saamisest, vaid et olen eksinud riigihanke protseduurides. Tahtlikult või omakasu nimel ei ole ma seadust rikkunud, seda võin küll, käsi südamel, öelda,“ ütles Rein Kruusmaa samat juhtumit käsitlenud Lääne Elu artiklis 2. septembril 2013.

Kruusmaa täna telefoni teel kommentaare anda ei soovinud, viidates sellele, et tegu on pika ja keerulise juhtumiga, mida telefoni teel ei oleks mõistlik arutada.

„Soodustuskelmuste avastamine on oluline ausa konkurentsi tagamiseks. Kui keegi saab reegleid painutades toetuse saajaks kvalifitseerudes või pettuse teel suurema toetuse saamisega ausalt tegutsejate ees konkurentsieelise, moonutab see turgu ning kahjustab majanduskeskkonda,“ ütles eriasjade prokurör Küllike Kask.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Süütuse presumptsioon...
Süütuse presumptsioon...

Süütuse presumptsioon on kriminaalmenetluse põhimõte, mille järgi kedagi ei tohi käsitada kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus.

Juss
Juss

Vene ajal anti lihtsalt pasunasse! Ja väääga harva sai vale mees!!

uustulnuk
uustulnuk

Dokumendi võltsimine ja ametialane võltsimine on karm süüdistus.Kahju,et sellised sellid tõmbavad ka ausad ärimehed väga halva lõhnaga protsessi kaasa.Samas on see ebaaus teiste taotlejate suhtes,kui riigihange toimetati teadlikult võltsitud pakkumistega,samas süüdistused on karmid,aga süüdi mõistab kohus,jääb loota,et see pole mõni poliitiline ärategemine,nagu vahel on ka ette tulnud

nimesi ei nimeta
nimesi ei nimeta

Justnimelt,poliitiline arapanemine.Kompra tõmmati üles vahetult enne kohalike valimisi,ju oli see kellelegi eluks vajalik vangerdus..

uskumatu
uskumatu

Ei suuda uskuda, et krimasi algatatakse “tühjalt” kohalt.

Uus pealinn
Uus pealinn

Lihula kelmipealinnaks!

suvitaja
suvitaja

Poolt.

Talvituja
Talvituja

Vastu!

Kustas
Kustas

Loodan, et nii südametunnistuse kui seaduste järgi taandab ennast avaliku teenistuse kui ka ühingute juhtimisest kohtumenetluse ajaks. Nii peab ja on õige, kõige hullem kui hakkab peale mingi vingerdamine.

August
August

See oleks aus käitumine, aga kas mehel on südametunnistust, saame näha.

valija
valija

Poliitilise vastutuse peaks võtma ka Lihula vallavanem, kelle tegevuse tõttu saab kahjustatud Lihula valla maine.

Pikker
Pikker

Uurige ka seda,kui ta Palivere kodus tegutses!
Leiate kindlasti midagi põnevat!

KKLM
KKLM

Meil siin erinevad juhatuse liikmed, Linda võltsis taotlust, midagi ei juhtunud, Rein võltsib taotlust, ise on revident, ilmselt ka midagi ei juhtu. Tere tulemast politsei, kes ei ole suuteline professionaalselt asju uurima. Nihverdame siis edasi!

Süütuse presumptsioon...
Süütuse presumptsioon...

Süütuse presumptsioon on kriminaalmenetluse põhimõte, mille järgi kedagi ei tohi käsitada kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus.

Hea lugu
Hea lugu

Lihula portaali! Rahvas peab teadma, kes meid juhib.

valvas
valvas

Palju õnne Lihula, leidsite endale super spetsialisti.

Jah
Jah

Karmid süüdistused, aga sellest võitis kogukond ja ise muidugi, eriti kui sõber veel ehitab.

Arusaamatu,
Arusaamatu,

et selline kelm juhib Kodukandi juhatust.

wpDiscuz