16

Haapsalu 735. aastapäeval avatakse lossihoovis restoran

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Haapsalu piiskopilinnus

Haapsalu lossihoovis tähistatakse 23. augustil linna 735. sünnipäeva. Foto: Arvo Tarmula.

23. augustil toimuval Haapsalu linna 735. sünnipäevapeol avatakse Haapsalu lossihoovis linna suurim restoran. 

Alates kella viiest päeval on Lossipargis avatud linna suurim restoran. 200-kohalises välirestoranis pakuvad suurepäraseid maitseelamusi restoran Bergfeldt, restoran Laine, Eesti Leivatööstuse kohvik Kallis Mai ja Q-Catering. Sünnipäevakooke pakuvad ka kohalikud koduküpsetajad.

Haapsalu aselinnapea Liina Põllu sõnul on sellise suurusega välirestoran Haapsalus esmakordne. „Restoranid on lubanud pakkuda erinevaid suupisteid, gurmeetoitu, ning ka sooja toitu,“ ütles Põld.

Kella kuuest õhtul ütleb linnapea Urmas Sukles linna sünnipäevatervituse ning linnarahvale jagatakse Eesti Leivatööstuse poolt linnale kingitud sünnipäevatorti.

Samal ajal alustab Eestis ainulaadne vahutrükk vahust valmistatud linna sümboolika taevasse lennutamist. Avatud on ka lasteala, kus pere nooremad saavad põnevalt aega veeta. Kell kümme algavale Tanel Padar & The Sun kontserdile järgneb võimas Arnika ilutulestik.

Sünnipäeva sündmused on tasuta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
to Egon
to Egon

Kus sa loed, et see tasuta restoran on? Mina olen aru saanud, et tordilõik antakse tasuta näpu vahele, aga restoranis pakutava eest peab vist ikka ise maksma. Aga mine sa tea- võibolla mu silm ei leia seda õiget lauset ülesse.
Seega uuri enne asja ja igaks juhuks ära lastele sellest tasuta jagamisest esialgu kõnele..hakkavad sind valetamise pärast äkki põlgama nagu linnarahvas linnapead.

Egon
Egon

Tasuta restorani on vaja. Ei tea kas seal ka tasuta õlut pakutakse? Saaks igapäevaõllepealt kokku hoida?

Väga hea
Väga hea

…ja joomapealinnale omane algatus-kõrtse on ju vähe. Jõuludeks pidi ka Toomkirik kõrtsiks ümber ehitatama….

tähistame juubelit
tähistame juubelit

Kõrts ei kipu kellelegi kallale. Lame oled oma joomapealinna ja Toomkiriku jutuga.
Ilma meele järgi pole ennegi saadud olla, tegijatele jaksu, linnale õnne sünnipäevaks! Vingujad tulevad kutsumatagi kohale.

nii on
nii on

Ütleme nii,et linnajuhid on rahva nii vihale ajanud,et sisuliselt nende tegemistes on raske midagi positiivset näha, hea mis neid oma silmaga keegi üldse näha tahab. Iga kuu mingi jama ujub välja,keda siis see Suklese restoran linnuses rõõmustama peaks?

to nii on
to nii on

Kas 20-30 kommenteerija arvamust saab ikka päris rahva arvamuseks nimetada kui linnas on 11 tuh. elaniku. See on küll osade inimeste arvamus, mis on samuti oluline, aga mitte rahva arvamus.

Kätlin
Kätlin

Te ei saa siit isegi 10 kommijat kokku. Kindlasti mitmed neist Suklese poolt ei hääletanud.

nii on
nii on

Ütleme nii,et sellisel juhul ei ole see ka rahva soov,et Sukles eesotsas on,sest see on vaid käputäis elanikest,kes tema poolt hääletas,aga ometi tema tegemisi peavad kõik taluma ja tegemata asjade pärast kannatama. Seega,mis hulk on rahvas ja mis mitte on suhteline, selge on aga see,et mingi restoran linnuses jätab päris külmaks kõige selle muu s..ta keskel.

Nõus
Nõus

Olen viimase arvamusega päri – linnajuhid on rahva vihale ajanud. Linnajuhid käituvad rahva suhtes üleolevalt, kõiges on Toompea tegelinskid süüdi, olgu siis tegemist tehinguga aurulaevukesega või ettevõtlusega linnas, mis ujuvad avalikkuse (loe rahva) ette ikka suure hilinemisega. Miks peavad seesuguseid uudiseid rahva ette tooma ajakirjanikud? Miks kohalikud poliitikud peidavad oma päid ja hakkavad end õigustama viimases järjekorras. Kas tõesti linnajuhtidel ei jätku julgust avalikult oma tegemata või halvasti tehtud tegudest rahvale rääkida ja koos rahvaga lahendusi otsida?

kohalik::::
kohalik::::

Kahtlemata rõõmustab ju PKC töötajaid. Ex nemadki saavad sinna paljud töö. Sofa restoran otsib ka töötajaid koguaeg, ex mõnigi leiab sinna ka töö .

pealinlane
pealinlane

Iga inimese lapsed on tema enda asi.
Haapsalus on ilus, hea kui keegi saab endale lubada.

Linlane.
Linlane.

Mõnele pole miskit hea, käib vaid vingumine! Inimesed, olge heatahtlikumad, ülbus on kole!

tee
tee

lapsi palju jõuad üles kasvatada, või aitas naabrimees ja nüüd ei taha toita!

Egon
Egon

Oh kui tore, saan oma lastekarja ka tasuta sööma ja mängima. Saavad ka korra suvejooksul korralikult kõhu täis. Muidu käivad äia juures söömas aga tema on invaliid.

tm
tm

Ja ongi esimene vinguv kommentaar.Edasi.

ja
ja

Toit pkc töötajatele tasuta!

wpDiscuz