6

Haapsalus hukkus põder

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Oja tänaval elav Koit Klimberg leidis täna hommikul oma aiast surnud põdravasika.

"Leidsin ta umbes kella 10 ajal," ütles Klimberg. Umbes paarikuune ja ligikaudu 30-40 kg kaaluv vasikas oli jalgupidi aia vahele kinni jäänud ja tõenäoliselt siis end aia vastu surnuks peksnud. Et vasikat kätte saada, tuli osa aiast maha tõsta.

Korjust ära viima tulnud jahimees Kalju Hepner ütles, et ei mäleta juhtumit, kus põder Haapsalus niimoodi surma on saanud. Hepneri sõnul on tõenäoliselt tegu sama põdravasikaga, keda nähti koos agressiivselt käitunud emapõdraga eile õhtul Pargi tänaval. Põtradest jäi jälg ka Klimbergi õunapuule, mida loomad kahjustanud olid.

Hepner ütles, et juhtuda võib ka see, et emapõder naaseb hiljem õhtusel ajal paika, kuhu ta vasika maha jättis. Põtradele, eriti vasikaga emapõdrale, lähenemise eest Hepner hoiatas.

"Nõukogude ajal oli Patsu soo juures juhtum, kus oli jälgede järgi näha, et seal olid liikunud põder ja kaks hunti. Surnult leiti sealt aga hundid. Põdra jalahoop on ohtlik," ütles Hepner.

Fotod: Juhan Hepner

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
mh
mh

Pilte poleks vaja olnud… vaene pisike 🙁

Jalutaja
Jalutaja

Juba reede õhtul nägin neid raudteetammil umbes 23 ajal seal kandis. Tegelt nägin neid tihti peale kella 22, koeraga jalutades.. eile õhtul läbisin ka sealse piirkonna aga täna küll enam ei julge :/

Uuemõisnik...
Uuemõisnik...

A võta porgand kaasa põdrale… 😀

ZED
ZED

Kui ei meeldi, ära vahi!

uskumatu
uskumatu

väga haiglane surnud looma pildistada ning seda veel siis artiklisse lisada.

Eva
Eva

Kas tõesti on vaja sellisele artiklile fotosid lisada?

wpDiscuz