0

Galerii: kutsekooli õpilaste lõputööd Haapsalu kultuurikeskuses

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

26. juulini on Haapsalu kultuurikeskuses avatud näitus" Ammetil on kuldpõhi all". Haapsalu kutsehariduskeskuse tekstiilitöö, tisleri ja mööblirestaureerimise eriala lõpetajad on pannud linlastele ja külalistele vaatamiseks välja oma lõputööd.

Tekstiilitöö eriala avati koolis 2005. aastal. Tänaseks on lõpetanud 8 lendu. Õppetöös lähtutakse rahvuslikust pärandkultuurist, õpetatakse traditsioonilisi käsitöötehnikaid nagu silmuskudumine, heegeldamine, õmblemine, tikkimine, kangakudumine, paelte punumine. Tekstiilitöö õppuritest on välja kasvanud oskuslikke sallimeistreid, oma kodukandi käsitööringide ja õpitubade juhte kui ka pühendunud muuseumitöötajaid. Oluline on vastutustundlik tegutsemine traditsiooniliste käsitöötehnikate ja oskuste säilitajana, propageerijana ja taaslõimijana kaasaegsetesse toodetesse. Selle lennu lõputööde spekter on lai – esindatud on nii traditsioonilised pällrokk ehk Vormsi jakk ja Hiiumaa missjäku kui ka looduslikest materjalidest unikaalseid ehteid.

Mööblirestaureerimist õpetatakse HKHK-s 2009. aastast. Tänaseks on lõpetanud 4 lendu. Mööblirestaureerimine on kooli üks populaarsemaid erialasid, kus õpetatakse interjööri ja mööbli ajalugu, restaureerimise ja muinsuskaitse aluseid, puidu käsitsi- ja masintöötlemist, viimistlemist, sadulsepatöid, vineerimist, puidulõiget, intarsiat. Selle kevade lõputööde märksõna on "suured". Õpilased on restaureerinud möödunud sajandist pärit kummuteid ja töömahukaid nikerdustega kappe ning sellega edukalt toime tulnud.

Tislerid on Haapsalu Kutsehariduskeskuses õppinud 2005. aastast. Tänaseks on lõpetanud 7 lendu. Tisleri alal õpitakse puidu käsitsi- ja masintöötlemist, mööbli ja puidutoodete valmistamist ja viimistlemist, vineerimist, treppide ning redelite valmistamist. Tisleripoisid on saanud lisaks erialale ja keskhariduse. Selle lennu poiste tööd on algusest lõpuni nende endi kavandatud ja valmistatud: kaasaegse ja stiilipuhta disainiga nurgakapp, tualettlaud, öökapp, TV-alus. Noormehi ootavad ees avarad tööalased väljakutsed nii mööblitööstuses kui ka puidutöö meistrina.

Fotod: Arvo Tarmula

hkhk näitus (3)hkhk näitus (4) hkhk näitus (6) hkhk näitus (7) hkhk näitus (8) hkhk näitus (13) hkhk näitus (14) hkhk näitus (15) hkhk näitus (16) hkhk näitus (17) hkhk näitus (18) hkhk näitus (20) hkhk näitus (21) hkhk näitus (24) hkhk näitus (25) hkhk näitus (28) hkhk näitus (30) hkhk näitus (31) hkhk näitus (32) hkhk näitus (33) hkhk näitus (35) hkhk näitus (41) hkhk näitus (44) hkhk näitus (45)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz