13

Äripäev: Swedbank väärib kiitust

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

swedbank 002Foto: Urmas Lauri

Äripäev kirjutab oma juhtkirjas, et Swedbanki otsus loobuda sularaha kasutamisest Haapsalu kontoris oli õige, sest panga, nagu iga teise ettevõtte, eesmärk on teenida kasumit.

Sotsiaalne vastutus peaks panga puhul tähendama eelkõige klientide harimist, sest elektroonilised teenused pole mitte panganduse tulevik, vaid olevik, mida ei saa minevikuks tagasi keerata.

Ajakirjanduse üksmeelne hukkamõist Swedbanki suhtes on ühelt poolt tulenenud ebaõnnestunud teavitustööst, teisalt aga ettevõtluse unustamisest panganduse kontekstis.

Äripäeva hinnangul ei proovinudki protestikirja avaldanud Läänemaa omavalitsusjuhid Swedbankiga koostööd teha ning mõistsid panga otsused kohe häälekalt hukka.

Swedbanki juhtum õpetab seda, et efektiivsusetaotlust tuleb avalikkusele veenvamalt põhjendada.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ma olen läänlane, lausa hiidlane
Ma olen läänlane, lausa hiidlane

Ja aru ma ei saa miks on teil raha vahetada ? Te saate põhimõtteliselt igal pool panga kaarti kasutada. Ja kui ongi sularaha vaja siis on pangaautomaadid igal pool.

Kurat, isegi kaugliini busside peal on kaardimakseterminaalid bussijuhid lihtsalt ei viitsi neid kasutada. Kui aus olla peaksid bussifirmad hakkama pakkuma inimestele paremaid teenuseid maksmise arvelt. kasvõi eelmakstud kaart või midagi mis teeks makse sama lihtsaks või lihtsamaks kui rahaga sahkerdamine.

Ise ei tunne ma mitte isegi natukene puudust sellest et sularaha täielikult ära kaoks arenenud riikides.

Juhhannes
Juhhannes

Imelik küsimus. Sularaha on vaja ümbrikupalkade maksmiseks. Maksuamet peaks võtma oma kontrolli alla need Swedbanga klientidest firmad, kes pangast sularaha välja võtavad. Arvata on, et see pole puhas raha…

Muremõte
Muremõte

Jääb mulje, et pankade tegevuses on kõik seotud suure kahjumiga, sularaha väljamaksmie on kahjumlik, hoiuste hoidmise eest pangas tuleb maksta. Teen omas pangas ülekande maksan selle eest 0,16 EUR-i. Mul on tähtajatu hoius lisaks tavakontole, sellele laekub alati 1,00 eurosenti kõva raha. Millist kahju mina kui tavaklient veel teile tekitan? Aga kui te ei tõmbleks ega tögaks meid poleks ka miljonites võimalik kasumeid kokku lugeda, Väga kurb on see, et enamus sellest kasumist läheb meie riigist minema . väikestes kohtades kaotab keegi töö. Nii suurtel tegijatel peaks olema AUASI hoida oma büroo alles ka mõnes väiksemas kohas

Miks te sõimlete ?
Miks te sõimlete ?

Valimiste eel pole muud teemat üles kütta või?
Swed:
– tegi oma sularahamaksetega nüüd lõpu- võtab tehingutelt ca 0,20 %
SEB:
– tegi seda juba varem – võtab oma sularaha tehingutelt ca 0,25 %..
(Jah ta võtab vastu ka kontoris- mis see maksab- kahjuks ei tea- aga palju !)
Kas siis ei olnud valimisi ukse ees ?

tuulberg.ee
tuulberg.ee

Hääleta kliendisuhete osas!
http://www.tuulberg.ee/uudised.html

Õige
Õige

Swedbank liigub kiiresti ajas edasi. Olete te ka mõelnud sellele, kui palju sularaha meile tegelikult maksma läheb? David Wolman on öelnud: “Ajastul, mil raamatud, filmid, muusika ja trükiuudised ei ole enam aatomite, vaid bittide kujul, jääb raha ajale jalgu. Füüsiline raha on pisikutest kubisev kohmakas süsinikumahukas kulukas vahetusvahend. Loobugem sellest.” Jabur kui kohalikud poliitikud rakendavad sularaha riigikogu valimisvankri ette. Tegelege linnale olulisemate probleemide lahendamisega! Aastaid tagasi kutsus Karilaid linnarahvast katlamaja korstna juurde lubadusega soojahinda alandada. Kuidas läinud on? Vaikus…

kodanik
kodanik

äripäev esindab rahva õiglustunnet:):):):):):):):):):):):):):):):):) rohkem naerumärke ei viitsi panna

Kustas
Kustas

Väga õige hinnang Äripäevalt! PR töö oli puudulik, osutati Haapsalu nõrgale kohale ehk suvise, kolme kuu ürituste provintsilinnale ja aeti sellega prominentide hari punaseks. Pealegi järgmise aasta alguses Riigikogu valimised tulemas. Väga õige lähenemine asjale, nii lihtne see ongi.

:)
:)

Nüüd peaks vist loobuma Äripäeva lugemisest 😀

eelmistele
eelmistele

Kas teie olete nõus oma tööle lisaks sotsiaalset tööd tegema ala 15min. päevas mille eest ei maksta?

mnjah:)
mnjah:)

ma teengi ja mitte ainult 15 minutit päevas, ikka kordades rohkem:) kusjuures leian, et see on minu kohustus ühiskonna ees, sest ma tulen paljudest teistest paremini toime. samas võiksid lugeda antud asutuse sotsiaalse vastutuse aruannet, huumoriklassika vist:)

Kodanik
Kodanik

kasum ei saa olla ainuke äritegevuse kriteerium, seda on tänaseks mõistnud/mõistmas kõik suuremad tegijad globaalsel tasandil. Kui rääkida ainult kasumist ja efektiivsusest siis tuleks terve Eesti riik otsekohe kinni panna. Oma väiksuse tõttu pole siin miski kasumlik. Nii nagu ühiskonna mõte ja eesmärk ei ole majanduskasv, nii ei saa äritegevuse mõte olla kasumi teenimine. Sarnane mõtteviis on kogu majanduse praegu maailma mastaabis kriisi viinud. Aeg oleks sellisest kivinenud arusaamast juba üle saada. Jah- tõesti, kasumit on ka vaja. aga rõhk on sõnal KA. Nende jaoks, kes jaksavad ise laiemalt mõelda, pole mõtet pikemalt selgitada.

mnjah:)
mnjah:)

pikalt ei viitsi kommenteerida – me oleme unustanud ära, et mis on elutähtis teenus nii seadusandluses, kui ka normaalse elamise eksisteerimiseks. Äripäev oma ajakirjanikega nagu ikka ei näe oma mätta otsast kaugemale, sest küsimus ei ole ainult majanduslikus efektiivsuses, vaid elutähtsa teenuse osutamise võimalikkuses. samamoodi võiks ju ütelda, et elekter tuleb ääremaadelt ära võtta, sest see ei ole majanduslikult efektiivne ning teised tarbijad maksavad sellele peale. miks küll?
tegelikkuses on siin Eesti Panga ja Riigikogu tegemata töö ning pankade väärastunud arusaam pangateenuste pakkumise kvaliteedist. huvitav on see, et miks nimetatud pank selliseid asju Rootsis teha ei julge?

wpDiscuz