Läänlased võistlesid ümber Viljandi järve jooksul

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Viljandis esindas Läänemaa kergejõustikuklubi ka riigikogu liige Lauri Luik (paremal). Foto: erakogu.

1. mail toimus traditsiooniline ümber Viljandi järve jooks, seekord juba 85. korda.

Võidu pälvis Roman Fosti ajaga 36.39. Talle pakkus konkurentsi kunagine Haapsalu mees Sergei Tšerepannikov. Enamus maad joostigi koos, kord üks ees, kord teine, kuid lõpuks Fosti kiirendas, millele Tšerepannikov ei suutnud enam vastata.

Sergei saavutas teise koha ajaga 37.02, mis eelmise aasta omast 52 sekundit kiirem. Ka siis pidi ta leppima teise kohaga Ilja Nikolajevi järel.

Nagu alati, andsid seekordki Läänemaa inimestest tooni Läänemaa kergejõustikuklubi jooksjad.

Parim neist oli Lauri Luik 53. koha ajaga 41.48. Võrreldes möödunud aastaga oli tema seekordne jooks täpselt 2 minutit kiirem. Luige sõnul oli tänavu veidi parem joosta, sest polnud nii lämbe, kuigi oleks võinud olla veidi soojem.

M18 vanuseklassis saavutas Riho Kirsipuu 3. koha ajaga 44.20. 2013. aastal oli ta ajaks saanud 48.44.

Suurima ajaparanduse võrreldes möödunud aastaga tegi Joonas Tomingas, täpsemalt 7 minutit 32 sekundit. Seekordne aeg 47.58 andis 222. koha. Veel jooksid võistkonnas klubiga hiljuti liitunud Kalle Palling ja Teno Ilves. Palling oli 157. ajaga 46.26, Ilves 264. ajaga 48.50.

Naistest startis Läänemaalt ainsana Ragle Raudsepp, saavutades ajaga 1:03.11 naiste arvestuses 189. koha. Naisi lõpetas jooksu 917. Kokku lõpetas 12 km jooksu 2881 jooksjat.