Sädemete säde on Elvira Ratas

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Foto: Arvo Tarmula
Foto: Arvo Tarmula

Täna tänati Haapsalu kultuurikeskuses tosinat sädeinimest, kes panustanud kogukonna elu elavdamisse.

Sädemete sädeme tiitli sai Elvira Ratas. Ta on enam kui kümme aastat tegutsenud MTÜs Tabiita Misjon, tema eestvõttel on mitmes Läänemaa vallas müügipunkt, kus lisaks riietele pakutakse mööblit ja puudega inimestele tasuta abivahendeid ning hügieenitarbeid.

Sädeinimestena pälvisid tunnustuse:

MTÜ Unistuste Vabrik, kelle eestvedamisel on toimunud Lõuna-Läänemaal mitmeid uudseid ja kogukonda elavdavaid üritusi.

Kirbla külaseltsi juhatuse kiige Tiiu Aasrand, kes oli sel aastal toimunud Kirbla külapäeva korraldamise hing.

Arne Kivistik, kes on propageerinud Nõva ja Noarootsi kandi maastikuväärtusi, tegelenud orienteerumisega ja peab koos abikaasa Milvi Kivistikuga Põlluotsa talu muuseumi.

Jüri Mõniste, kelle südameasjaks on saanud Virtsu kandi kohaliku kultuuri- ja kogukonnaelu edendamine.

Ludmilla Kesküla, kes on panustanud palju oma vaba aega ja oskusi külaelu edendamisse ja ühistesse ettevõtmistesse ning on Võntküla tunnusürituse – pannkoogipäeva – üks eestvedajaid.

Keedika külaselts eesotsas esimehe Tarmo Kruuspaniga, kelle aasta tegu oli oma vahendite ja vabatahtliku tööga külaplatsile suvemaja ehitamine.

Urve Ojamäe, kes olles Kuijõe külaseltsi liige, MTÜ Risti rahvaseltsi liige ja Risti pensionäride liige on aastaid edendanud Kuijõe küla elu.

Kersti Brandt, kes aktiivse kodanikuna järjepidevalt märkab ja tunnustab tunnustamist väärivat enda ümber.

Ülle Lass, kes SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskuse juhatuse ainukese liikmena on korraldanud Paliveres mitu räätsamatka ja liikumisharrastusüritust.

Ela Streng, kes oma vaiksel ja malbel moel on ta alati kõikide Vormsi sündmuste korralduse juures, alati abivalmis ja tegus.

Kristin Veltri, kes MTÜ Lepatriinu Mängumaa juhatajana on oma südameasjaks võtnud vedada ja arendada laste päevahoidu.

6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Mari
9 aastat tagasi

Elvira Ratas on tunnustust väärt!!!! Tubli, töökas, kohusetundlik ja alati abivalmis!!! Palju õnne, Sädemete Säde ja ikka tahet, jõudu tegudesse!!!!

Opladii
9 aastat tagasi

Mina mäletan seesugust ütlust – sädemest tõuseb leek!

Taara
9 aastat tagasi

To drusba narodof. Mida tarka oled ise korda saatnud või kogukonna heaks teinud, et oleks õigust tegijaid arvustada? Vahet pole, kas on pensionär või noor inimene kes kogukonna heaks panustab ja seejärel kogukonna tunnustust leiab?

Irina Pärila
9 aastat tagasi

Suurepärane uudis! Palju õnne ja jaksu kõigile tublidele Läänemaa kohaliku elu edendajatele! Erilised tänud Tiiule ja Jürile Lõuna- Läänemaalt!

drusba narodof
9 aastat tagasi

LAK korraldas Jõulude eel pensionäride kokkutuleku. Jaotati kohvi ja pirukat, mõni ilus onu pidas kõne. Pensionäridele meeldis ja nad plaksutasid talle, tore oli. Rahvas tahtis pakkuda võimule lohisevat mõisaköit aga võim pani selle köie rahvale kaela.

maire
9 aastat tagasi
Reply to  drusba narodof

Õige ! Hr. Sukles tahab nüüd 2 sisserändajal 276 jeuro eest köie pinget vähendada ! Pole peale sattunud,palju nad uuesti võimule saades omal palka ka tõstsid ??? See on ikka tohutu summa ( minu 42.a. staasiga eel-
pensioni kuutasu !), mille pärast tasub end kindlasti Haapsallu sisse kirjutada !