0

Eestimaa looduse fond ootab noore looduskaitsja kandidaate

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

18. aprillini ootab Eestimaa looduse fond looduskaitsjaid kandideerima noore looduskaitsja auhinnale, mille eesmärgiks on toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade.

Auhinnale saavad kandideerida Eesti looduskaitsjad, kes:

– on nooremad kui 35 aastat passi järgi või enesetunde alusel;
– võivad töötada nii riiklikus, era- kui ka mittetulundussektoris, samuti vabatahtlikuna;
– omavad väljapaistvaid saavutusi Eestimaa looduse kaitsel.

Kandideerida saab nii enda nimel kui ka esitada kellegi teise kandidatuuri.
Kandideerimiseks oodatakse avaldusi koos põhjendusega aadressil elf@elfond.ee. Avalduse esitamise tähtaeg on 18. aprill.

Avalduses tuleb märkida kandidaadi ees- ja perekonnanimi, vanus, töökoht ja/või tegevusvaldkond ning olulisemad looduskaitselised tegemised ja saavutused.

Alates 2005. aastast antakse auhind koos rahalise stipendiumiga kord aastas silmapaistvale Eesti noorele looduskaitsjale. Siiani on auhinna pälvinud: Asko Lõhmus Tartu ülikooli looduskaitsebioloogia suuna arendamise eest; Peep Mardiste, kes on olnud pikka aega seotud Eesti keskkonna- ning looduskaitsega ja valitsusväliste keskkonnaorganisatsioonide tugevdamisega; Marek Sammul teaduspõhise looduskaitse arendamise eest; Tarvo Valker linnukaitseliste tegevuste eest; Murel Merivee innuka looduskaitsjana; Ulvar Käärt töö eest eestlaste keskkonnateadlikkuse tõstmisel; Indrek Tammekänd, kes töötab keskkonnaameti looduskaitsebioloogina ja on Eesti looduskaitsesse panustanud väga palju vabatahtliku tööga.

Otsuse auhinna määramise kohta teeb Eestimaa looduse fondi kokku kutsutud žürii, kuhu kuuluvad Alex ja Kaja Lotman, Tiit Randla, Mart Jüssi ja Indrek Tammekänd. Auhinda rahastavad Alex ja Kaja Lotmani sünnipäevalised ja Estonian Nature Tours. Annetusfondi on oodatud toetama kõik, kel soov ja tahe noori looduskaitsjaid tunnustada.

Auhind antakse välja 28. aprillil fotovõistluse Looduse Aasta Foto 2012 autasustamistseremoonial, kus ELF annab üle ka enda lemmikloodusfoto auhinna.

Lisa saab auhinna kohta lugeda siit.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz