Heikki Sool jõudis lauatennise meistrivõistlustel kolme finaali

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

MÜ: II Heikki Sool, võitja Valeri Orlov (Tallinn) ja III Peeter Sumre (Pärnu). Foto: erakogu

MÜ: II Heikki Sool, võitja Valeri Orlov (Tallinn) ja III Peeter Sumre (Pärnu). Foto: erakogu

Laupäeval Tallinnas toimunud Eesti 2012. aaasta veteranide lauatennise meistrivõistlustel oli heas hoos Heikki Sool, kes jõudis finaali esikohamängudele üksik-, paaris- ja segapaarismängus.

Kahjuks tuli võit vaid paarismängus, kus koos Pärnu treeneri Peeter Sumrega alistati finaalis viimase kahe aasta meistrid Rain Roomet – Priit Vihuri 3:1.

Suurimaks üllatuseks oli aga segapaari Mare Kabrits – Heikki Sool kindel 0:3 kaotus finaalis Peeter Sumre – Helga Vasemägile.

Üksikmängu alagrupis alistas Sool kõik vastased, kuigi esimesed kaks mängu olid väga krobelised. Veerandfinaalis tuli võit 3:1 Harry Klemmi üle. Poolfinaal Peeter Sumrega oli väga pingeline ja täis dramaatikat. Viiendas setis juhtis Sumre 7-3, kuid vaid mõni hetk hiljem oli kaotusseisus 7-10. Sool võitis 11-8.

Vähem tasavägine polnud finaalmatš Valeri Orloviga. Sool juhtis settidega 2:1, kuid kaotas napilt neljada seti. Viiendas jäi Sool taha 1-3, siis 3-3, 4-4, 5-4 (poolte vahetus), 6-4. Nüüd aga juhtus midagi harukordset – vastane servis kahe servi asemel neli korda järjest. Seda viga ei märganud ei mängijad ega kohtunik ja nii servis seisul 7-7 Sool (pidanuks Orlov). Seisul 8-10 asus pallima Sool, kuid vastane avastas, et tegelikult peaks pallima tema ja vastavalt võistlusmäärustikule taastatakse tegelik olukord kohe olenemata mängu seisust ja nii sai Orlov taas pallinguõiguse. Sool kaotas 8-11.

Järgmisel nädalavahetusel osaleb Heikki Sool Helsingis toimuvatel Põhja-Euroopa veteranide meistrivõistlustel.

Heikki Sool

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments