Heikki Sool jõudis lauatennise meistrivõistlustel kolme finaali

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

MÜ: II Heikki Sool, võitja Valeri Orlov (Tallinn) ja III Peeter Sumre (Pärnu). Foto: erakogu

MÜ: II Heikki Sool, võitja Valeri Orlov (Tallinn) ja III Peeter Sumre (Pärnu). Foto: erakogu

Laupäeval Tallinnas toimunud Eesti 2012. aaasta veteranide lauatennise meistrivõistlustel oli heas hoos Heikki Sool, kes jõudis finaali esikohamängudele üksik-, paaris- ja segapaarismängus.

Kahjuks tuli võit vaid paarismängus, kus koos Pärnu treeneri Peeter Sumrega alistati finaalis viimase kahe aasta meistrid Rain Roomet – Priit Vihuri 3:1.

Suurimaks üllatuseks oli aga segapaari Mare Kabrits – Heikki Sool kindel 0:3 kaotus finaalis Peeter Sumre – Helga Vasemägile.

Üksikmängu alagrupis alistas Sool kõik vastased, kuigi esimesed kaks mängu olid väga krobelised. Veerandfinaalis tuli võit 3:1 Harry Klemmi üle. Poolfinaal Peeter Sumrega oli väga pingeline ja täis dramaatikat. Viiendas setis juhtis Sumre 7-3, kuid vaid mõni hetk hiljem oli kaotusseisus 7-10. Sool võitis 11-8.

Vähem tasavägine polnud finaalmatš Valeri Orloviga. Sool juhtis settidega 2:1, kuid kaotas napilt neljada seti. Viiendas jäi Sool taha 1-3, siis 3-3, 4-4, 5-4 (poolte vahetus), 6-4. Nüüd aga juhtus midagi harukordset – vastane servis kahe servi asemel neli korda järjest. Seda viga ei märganud ei mängijad ega kohtunik ja nii servis seisul 7-7 Sool (pidanuks Orlov). Seisul 8-10 asus pallima Sool, kuid vastane avastas, et tegelikult peaks pallima tema ja vastavalt võistlusmäärustikule taastatakse tegelik olukord kohe olenemata mängu seisust ja nii sai Orlov taas pallinguõiguse. Sool kaotas 8-11.

Järgmisel nädalavahetusel osaleb Heikki Sool Helsingis toimuvatel Põhja-Euroopa veteranide meistrivõistlustel.

Heikki Sool

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments