Haapsalu abiturient juhib Eesti ühisgümnaasiumide koostöökoda

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Kuula artiklit, 2 minutit ja 27 sekundit
0:00 / 2:27
Foto: Silver Raidla
Foto: Silver Raidla

Nädalavahetusel asutatud Eesti viie ühisgümnaasiumi koostöökoja esimesel poolaastal on eesistuja Läänemaa ühisgümnaasium, koostöökoja tegevust koordineerib Läänemaa ühisgümnaasiumi abiturient Kristjan Tedremaa (pildil).

10.–11. jaanuaril Viljandis kogunenud Eesti 5 riigigümnaasiumi õpilasesinduse asutatud koostöökoda on riigigümnaasiumide õpilasesinduse koostöövõrgustik, mille eesmärk on toetada omavahelist koostööd ja arendada riigigümnaasiumides koolidemokraatiat.

Kristjan Tedremaa usub enda sõnul, et koostöökoja loomisega muutub koostöö riigigümnaasiumide vahel veelgi hõlpsamaks ja tegusamaks ning tekib ühtne riigigümnaasiumide pere.

Viie kooli õpilasesindused nädalavahetusel Viljandisse kokku, et õppida üksteist tundma, täiendada oma koostööoskusi ning arutleda ühiselt koolidemokraatia üle.

Reklaam

Gümnasistid leidsid, et tänases koolielus on liialt palju tähelepanu ja ressursse kulutatud koolidevahelisele konkurentsile ja üksteisele ärategemisele, edastas Viljandi gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Urmo Reitav. Gümnasistid leidsid, et rohkem on vaja koostöö kaudu hoopis üksteiselt õppida ja luua parimad võimalused noorte arenguks.

Kohtumise lõppedes asutatud koostöökoja eesmärk on toetada omavahelist koostööd ja arendada koolidemokraatiat riigigümnaasiumides.

Kahe päeva jooksul toimunud kohtumisel ja koolitusel keskenduti õpilasesinduse rollile ja selle uuele väljundile riigigümnaasiumi kontekstis, leiti ühised väärtused õpilasesinduse tegevuseks ning peeti plaane oma ühistegevuse jätkamiseks. Üksmeelselt valiti koostöökoja esimese poolaasta eesistujaks Läänemaa ühisgümnaasium. Koostöökoja tegevust hakkab koordineerima sama kooli abiturient Kristjan Tedremaa ja mentorina Viljandi gümnaasiumi õpetaja Urmo Reitav.

Kristjan Tedremaa sõnul lükati nende kahe päeva jooksul ümber müüt, nagu oleks tänapäeva noored hukas. “Nägin enda ümber nii palju motiveeritud, organiseerunud ja koostööaldis noori, kelle eesmärk on enda ümbruskonna ja kooli paremaks muutmine,” lisas Tedremaa.

Kohtumisel osales 20 noort Läänemaa ühisgümnaasiumist, Noarootsi gümnaasiumist, Viljandi gümnaasiumist, Jõgevamaa gümnaasiumist ja Nõo reaalgümnaasiumist. Kohtumise ja koolituse viis läbi Viljandi gümnaasium koostöös Elis Ramsti ja Eneli Rimpeliga MTÜst Pro Consensio.