Kas Nõva kool peaks jääma 9klassiliseks?

  Rauno Pukk

  raunopukk@gmail.com

  Kas Nõva kool peaks jääma 9 klassiliseks?

  11 KOMMENTAARI

  1. Riik toetab seda, et põhihariduse saab laps kodu lähedalt. Kas vald ei oska või ei taha riigi eesmärke täita? Kas ollakse kaalunud, mida vald võidab või kaotab põhikooli ja õpilaskodu kaotamisest? Nõval on tugev kogukond, imeline loodus, oma tööd tundvad ja armastavad õpetajad. Väike kool on väärtus, inimeseks kasvamiseks parim koht. Leidke tagasikäigust paremad lahendused (merehariduse suund/purjetamise algõpe vms, loodushariduse suund, tervislikus keskkonnas õppimisvõimalus vms), et õpilaste arv kasvaks.

  2. Kas keegi seletaks,milline on kasu vallale kui 9 klassi asemel on koolis 6 klassi.Kui palju on 9 klassi pidamine kallim või keerulisem?Kust tuleb 6 klassi puhul metsik kokkuhoid,et 6 klassilist kooli on vald nõus edasi pidama.Kuna lihtrahvast hoitakse suht teadmatuses,on ikkagi tunne,et antud ümberkorraldus on lihtsalt järgmine samm kooli lõpliku sulgemise suunas.

   • Väide, et 6-klassiline paari õpilasega kool on jätkusuutlikum kui 9-klassiline 20-ga on neile, kel matemaatika omal koolis just eriti hästi ei läinud.

    • nii juhtub kui excel sinu eest arvutab, see ei tule tabelist välja et ka valla tulubaas väheneb kooli sulgedes, need inimesed, kelle lapsed koolita jäävad või vanemad kelle 1 laps on nt 8-ndas ja teine kooli tulemas, ega nad siis üht last Nõvale jäta, võetakse mõlemad ja minnakse kusagile mujale, vald kaotab maksumaksjad, pood tarbijad jne, nii ei sure mitte kool välja vaid lõppkokkuvõttes terve kogukond

  3. See küsitlus selgitab päris hästi, miks iga kord kisa taevani tõuseb kui jälle Nõva Kooli astmete vähendamisest/sulgemisest jutuks läheb.

  JÄTA KOMMENTAAR

  Please enter your comment!
  Please enter your name here