0

Galerii: torm möödus suuremat kahju tegemata

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Tagalaht. Foto: Urmas Lauri
Tuulevarjus luigeseltskond. Foto: Urmas Lauri

Ilmateenistus andis tänaseks tormihoiatuse. Nii Väinameri kui ka Läänemaa oli hoiatuste kaardil värvunud kollaseks, mis vastab esimese taseme hoiatusele: ilm võib teatud olukordades olla ohtlik. “Arvesta sellega, kui sinu tegevus on ilmast mõjutatud. Jälgi edasist ilmaprognoosi,” soovitati ilmateenistsue veebilehel.

Läänemaal möödus tuuline päev ilma suuremate kahjustusteta.

Haapsalu tagalahe veetase oli küll kõrge, kuid üle kaldakindlustuse vesi siiski ei tulnud. Edelast puhuva tuule eest pakkus promenaadi lähedus varju ka lahel elutsevatele luikedele ja partidele.

Rohukülas toimis tavapärane parvlaevaliiklus, vewsi käis küll hooti üle kaldamuuli, kuid midagi hullu polnud.

Keskpäevaks polnud toimetusse saabunud ka andmeid selle kohta, et tuul majadelt katuseid oleks rebinud, polnud ka tuulemurtud puid teedel. Uuemõisas oli tuul siiski räsinud üht reklaampannood.

Homseks lubab ilmateenistus tuulist ja jahedat ilma, valmis tuleb olla esimeseks libeduseks teedel.

Edela- ja läänetuul on väga tugev, puhanguid on sisemaal 18, rannikul 25 m/s, pärast keskööd pöördub tuul saartel ja rannikul loodesse ning pisut nõrgeneb. Õhutemperatuur on öö hakul kindlalt plusspoolel, hommikuks aga langeb -1..+3°C-ni ja teedel tuleb libeduseks valmis olla. meretuulega rannikul on veel kuni +5°C. Päeval sajab siin-seal lörtsi, sekka lumekruupe, rannikul ka vihma. Edela- ja läänetuule puhanguid on sisemaal 14, saartel ja rannikul ulatub loodetuul puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur on 0..+5°C.

Fotod: Urmas Lauri

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz