22

Haapsalu sai ühe multimiljonäri võrra rikkamaks

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Martin Henk. Foto Terje Henk

Tarkvaraarendusega tegeleva Pipedrive’i enamusosaluse müügi järel sai Läänemaa juurde ühe multimiljonäri, sest ettevõtte üks asutaja oli haapsallane Martin Henk.

„Jummel küll! See on ikka natuke naljakas. Mina ei paneks sellist pealkirja,” kostis Henk vastuseks küsimusele, et kas Haapsalu sai juurde ühe multimiljonäri.

Pipedrive’i uus enamusosanik on investeerimisfond Vista Equity Partners. Tehingu suurust osapooled ei avalikusta, kuid hinnanguliselt võis investeerimisfond maksta enamusosaluse eest 750 miljonit kuni 1 miljard dollarit. Neljapäeva hommikul avalikustatud tehingu tulemusena tõuseb Pipedrive ükssarviku staatusse ehk firma väärtus ulatub investorite silmis 1,5 miljardi dollarini.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Suur
Suur

aitäh Andrus “huvitava” info ees! Hea teada.

Linnakodanik
Linnakodanik

Palju õnne! Tublid noored.

kairi
kairi

Eesti ja eestlaste jaoks pole sellest välismaal opereerivast firmast pea mingit kasu, ehk ainult kulutavad midagi siin, ostes mõne maja või korteri või lux-auto jm. Kõik IT-firmad on suunatud 100% Eestist välja suurema inim- v. kliendi massi poole.

Agu
Agu

Võibolla investeerivad ka kodumaistesse ettevõtmistesse, kus teie seda teate, et pole mingit kasu?

Postimees
Postimees

Kas ta õlut ja viina ostab???
Ei osta… Järelikult ei toeta majandust

urmas
urmas

Üle hulga aja ka üks positiivne uudis. Palju õnne!

kairi
kairi

ja mis see ‘positiivne uudis’ sulle annab?

Agu
Agu

tore ju, kui inimesed edukad on, seda õnnitlebki. Kade olete või?

jooma ajab
jooma ajab

Järjekordne vend eks on suutnud õhulosse ehitada ja selle siis maailma arengu hüvanguks annetada. kõik ikka selleks et süsteem saaks meid veel paremini kontrollida

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Kaudselt maksame need miljonid kinni ju meie ehk tavatarbijad, kes me nimetatud tarkvara kasutavate ettevõtete kliendid oleme. Tõsi, aktiivsete ja ettevõtlike inimeste panus peaks olema kõrgemini tasustatud, kuid kas just nii palju?
Kasvav sotsiaalne ebavõrdus ei ole ühiskonna arengut soosiv nähtus.

Agu
Agu

Kadedus eii lase olla või?

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Rõõmu tunda sellest, et sind keegi igal sammul lüpsab ja sellest (üli)rikkaks saab on ka veidi masohhistlik.

hmm
hmm

Ära ole rikaste peale kade, rikkus ei tule tavaliselt lihtsalt, peab rohkem vaeva nägema kordades, kui sina kuskil kaheksa tunnise tööpäevaga kellegi jaoks töötades!

Vanamoodne
Vanamoodne

Virtuaalsus ehitab virtuaalsust. Kui kunagi väideti, et arvuti muudab elu kergemaks, siis tegelikult muutub elu aina keerukamaks, kallimaks, kiiremaks, ebavõrdsemaks ja totalitaarsemaks. TV-s öeldi, et Eesti vajab 1000-t arvutispetsialisti. Aga millega nad me elu reaalselt paremaks muudaksid? Ühest küljest kaovad isegi viimased nö. lihtsad töökohad nagu kassapidaja amet. Teisalt saadetakse eduka küberriigi vanakesed elu õhtul Vene surmalaagritega sarnastesse hooldekodudesse (meenutage viimast Lusti saadet!). Kas vajame VEEL ROHKEM äppe ja progrepuru, et õndsaks saada?

eem
eem

Keegi pakkus talle niisama raha või? Millisest ebavõrdsusest te kirjutate?!?!?! On olemas laiskus ja on olemas virkus. Mõni viitsib raha teenida, mõni jällegi ei viitsi.

mis
mis

sellest siis haapsalule kasu on, raha on ju rootsi pangas, mitte linnakassas

Agu
Agu

võibolla ostab leiba Haapsalus mõnest poest!?

Tripp
Tripp

Elab hoopis Portugalis.

Paks
Paks

Kas ta oleks nii kena ja teeks raudtee tänava korda. Selleks palju ei kulu aga linnakassa on tühjaks tassitud.

Paks´ule
Paks´ule

Küll need tänava kunagi korda ka teevad kes … seni mujale kulutanud.

Huvitav
Huvitav

Kes need eelmised on?

wpDiscuz