17

Ministeerium jätab Läänemaa kiire internetita

SA Läänemaa juht Anu Kikas. Foto Arvo Tarmula

Oktoobri keskpaigas pöördus sihtasutus Läänemaa väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi poole, sest kiire internetiühenduse programm jätab toetusprogrammi kinnitatud sideettevõtja puudumise tõttu valdava osa läänlasi ilma võimalusest toetust saada.

Minsteerium vastas SA Läänemaa pöördumisele küll sel nädalal, kuid mingit selget vastust sealt ei tulnud. „Ega see vastus ütle mitte midagi,” ütles SA Läänemaa juht Anu Kikas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Paul
Paul

Kus on nüüd meie riigiametnik Suur, pea liivas!

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Kellele seda kallist juhtme otsas netti vaja? Muide, keegi ei kasuta nt enam lauatelefoni (peaagu). Täna on 4G kiirus OK, varsti tuleb 5G, siis 6G…

kummaline tõesti
kummaline tõesti

Ja kellele sa seda juhtme otsas internetti pakud? Asjast ikka väheke võiks aru saada enne kirjutamist.

internet
internet

ma ei saa aru kas sa oled l-ll või mängid seda? linnas maksab sinu kallis juhtme nett 23 eurot. kiiruseks 100/100. näita mulle 4g mis garanteerib sulle sama kiiruse, sama kvaliteedi juures SAMA hinnaga! – on ikka juhmakuleenud siia sattunud.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Mis mõte säärasel kiiruse tagaajamisel on? Filmid jms jooksevad üle 4G ludinal, 5G ei ole mägede taga. Hajaasustuse piirkonnas maksab kaabliga liitumine 199 eurot + kuutasu ning selle otsas kinni istudki, juhtmeotsa juba suvilasse, reisile või mujale kaasa ei võta.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Täpselt samal põhjusel, miks lauatelefonide asemele on tulnud mobiiltelefonid, muutub tulevikus mõttetuks traadi otsas internet. Ok, valguskaabel korrusmajades on veel mõistetav, kuid selle vedamine iga metsatalu juurde on absurdne, seda enam, et on olemas edukalt toimiv ja odavam alternatiiv – mobiilne internet. Seetõttu on valus vaadata, millist ressurssi kulutab riik hääbuvasse tehnoloogiasse.

ehh sind
ehh sind

waifi´ga ei saa kõiki asju saja protsendi kindlusega ära teha, on olukordi kus siiski vajalik väga kindel ühendus ja seda praegu veel ilma juhtmeta ei saavutata.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Milliseid asju ei saa juhtmevaba võrgus ära teha?

Noor penskar
Noor penskar

Mis tähendab jätab,mul küll kiire internet juba 10 aastat olemas?!

Gaabu
Gaabu

Kui ei meeldi kolige rootsi!

Agu
Agu

Arvate, et Rootsis on igal pool kiire internet või? Väheusutav. Eesti on sellistest maadest kui mitte palju ees, siis samal tasemel kindlasti.

Ehh
Ehh

jookske mitte kolige

juss
juss

Oleks pidanud valimiste ajal sellele mõtlema!

Kalle
Kalle

Õnneks mõtlesimegi, õudne lausa mõelda millest kõigest me veel oleks ilma jäänud kui reformi sotsidest vargapande veel jätkanud oleks…

riigi alam
riigi alam
Ühinen nendega, kes arvavad, et see, mis viimase kahe aasta jooksul EKRE tipp-poliitikute suust on tulnud on klassikaline vaimne vägivald, EKRE valitsusparteina peaks olema kõigile eeskujuks, kuid sellest erakonnast on kasvanud välja kiusajate kasvulava. Oma tegevusega õpetab EKRE kõigile, kuidas alandada, mõnitada, ropendada, solvata…kuidas hinge haigeks teha. EKRE annab eeskuju põhimõttega – mitte kunagi vabandada, omi vigu tunnistada. Just selline EKRE käitumine tekitab meie inimestes meeleoluhäireid. Ja just seesuguse tavakodanikke mitte arvestava EKRE pärast peame tugevdama ja tegema rohkem kulutusi lastekaitsele, varjupaikadele, ohvriabile ja sotsiaaltööle. Ka politsei, kiirabi ja päästjad on vaimsest vägivallast tingituna palju rohkem väljakutseid. Päriselus saadetakse seesugused… Loe rohkem »
Ehh
Ehh

valijal on haugi mälu, nelja aastaga on kõik unustatud. Teil aga paistab veel lühem olevat. Millist s.tta on EKRE kokku keeranud siis, huvitav oleks teada kohe ja ärge palun pakkuge delfi pealkirjasid olematutest skandaalidest, neid oskan ma ka ise lugeda, aga päris probleemid, millised need on teiearust ? Ainukesed valitsuse töösegajad istuvad minuarust riigikogu saalis, need erakonnad kes valitsusse ei pääsenud, need üritavad s.tta keerata niipalju kui võimalik!

Vahur Reede, saarlane
Vahur Reede, saarlane

Selle kiire interneti projekti sandistas see, kes selle sünnitas – sots Urve Palo.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tegi vägagi ootamatu kannapöörde kolm aastat tagasi – omavalitsustele lubatud 20 miljonit € andis hoopis Elektrilevile ja ….
Ja teised ministrid on tegelnud ainult vigade parandamisega, rahad on aga otsas.

wpDiscuz