2

Küsitluse järgi on läänlased oma eluga rahul

Lääne Elu

info@le.ee

Tele2 tellitud ning uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest selgub, et 86 protsenti Eesti elanikest on oma eluga rahul. Läänemaa elanikest on oma eluga 87 protsenti rahul.

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul viidi uuring läbi, et selgitada välja, kas elu Eestis on tõesti nii masendav kui uudiste pealkirjade järgi vahest tundub. „Uuring näitab, et eestlastele meeldib kurta ning 52 protsenti eestlastest tunnistas, et on ise ka viimase ööpäeva jooksul millegi üle kaevelnud,” ütles Estrin.

„Teisalt rahulolu küsitlus tõestab, et kuigi kurtmine on igapäevase elu osa, siis tegelikult selleks suurt põhjust polegi ning inimesed on oma eluga rahul. Tõenäoliselt on kurtmine üks viis, kuidas eestlased oma elu edendavad, sest nii saab ka probleeme välja selgitada ja lahendada. Näiteks kui Tele2 kliendid on aastate jooksul kurtnud, et mingis kohas võiks levi parem olla, siis on just selle tulemusena tänaseks kaetud 99 protsenti riigist väga korraliku sideühendusega,” rääkis Estrin.

Tänavu aprillis läbiviidud uuringust selgub, et oma eluga olid kõige rohkem rahul 25-34–aastased noored inimesed, kellest 91 protsenti seda kinnitas. Naistest kinnitas rahulolu 88 ning meestest 83 protsenti. Maakondadest oli rahulolu kõrgeim Saare-, Hiiu- ja Tartumaal ning selgelt madalaim Jõgevamaal.

Küsimusele, kas Eestis on hea elada, vastas jaatavalt 90 protsenti inimestest (92 protsenti naistest ja 87 protsenti meestest). Sama tulemus oli ka Läänemaa elanike seas.

Isiklike olmetingimustega oli rahul või enam-vähem rahul 87 protsenti inimestest. Läänemaal vastanute hulgas oli protsent 83.

Kokku osales Norstati poolt aprillis läbiviidud üle-Eestilises uuringus 1078 inimest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
töötu
töötu

“Lääne Elu” kommentaatorid ilmselt küsitluses ei osalenud, sest vastasel juhul oleks saadud tulemus täpselt vastupidine.

Tee
Tee

Muidugi rahul , eks ajakirjandus elab oma elu .

wpDiscuz