0

Läänemaal kasvas vigastatutega liiklusõnnetuste arv mullu kolmandiku võrra

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Soolu külas 2017. aasta aprillis toimunud avarii tagajärg. Foto: Urmas Lauri

Viimaste aastate traagilisim õnnetus toimus augustis 2015 Kalakülas. Foto: erakogu

Mullu kasvas hüppeliselt liikluses hukkunute arv, milles mängisid olulist rolli ülimalt traagiliseks kujunenud suvekuud, selgub politsei- ja piirivalveameti (PPA) värskest ülevaatest. Läänemaal oli 26 vigastatutega liiklusõnnetust.

Kui 2017. aastal nõudsid liiklusõnnetused 48 inimelu, siis mullu hüppas see arv 67 peale. Kohe aasta algus ehk jaanuar oli väga avariide rohkem ning liikluses jättis elu koguni 11 inimest. Veebruaris, märtsis ja aprillis said surma vastavalt kaks, kolm ja neli liiklejat, kuid siis hakkasid liiklussurmad taas tõusma.

Mais kaotas liikluses elu kaheksa, juunis ja juulis kummalgi kuul kümme inimest ning augustis veel kaheksa. Aasta lõpp oli juba palju rahulikum, kui septembris, oktoobris, novembris ja detsembris oli hukkunuid vastavalt kaks, kolm, kaks ja neli.

Mullu kasvas ka liikluses vigastada saanute arv, mille lõppnumbriks kujunes 1824. Aasta varem oli vigastatuid 1728. Raskeid liiklusõnnetusi oli mullu 1463 tunamulluse 1410 vastu.

Läänemaal oli mullu 26 vigastatutega liiklusõnnetust, tõus tunemullusega võrreldes 30 protsenti.

Kõige rohkem vigastatutega liiklusõnnetusi oli mullu Harjumaal, kokku 759, kusjuures avariide arv kasvas eelneva aastaga võrreldes 16 protsenti, Pärnumaal oli õnnetusi 95 ja langus kolm protsenti.

Naabermaakondadest oli Saaremaal 41 õnnetust (tõus 14 protsenti), Raplamaal 28 (langus 24 protsenti), Hiiumaal seitse (tõus 40 protsenti).
Politsei märgib, et liiklusõnnetuste statistika juures on oluline ka liiklussageduse kasv, mis oli mullu kuus protsenti. Kindlustatud sõidukeid oli aga Eestis mullu 720 406.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz