1

Suri näitleja Hans Kaldoja

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Hans Kaldoja. Foto Ave Maria Mõistlik, vikipeedia

Reedel suri raske haiguse tagajärjel näitleja Hans Kaldoja, teatas rahvusringhääling (ERR).

Kaldoja on mänginud rohkem kui sajas teatrirollis, millest enamik Eesti Draamateatris ning mitmes telelavastuses, filmis ja telesarjas. Rahvusringhäälingu fonoteegis on ligi 700 tema osalusega helisalvestit, kuhu kuulub 130 kuuldemängurolli, 62 järjejuttu, 116 “Meelejahutaja” sketši ning rohkelt õhtujutte ja luulesaateid. Eesti Pimedate Raamatukogus on ligi 200 Kaldoja loetud raamatut ja ajakirja.

2009. aasta jaanuarist 2011. aasta sügiseni juhtis Kaldoja koos Diana Lorentsi, hiljem Ewe Kaselaanega saadet “Prillitoos”.

Kaldoja lõpetas 1969. aastal Tallinna Draamateatri õppestuudio. Aastatel 1965–1992 töötas ta näitlejana Eesti Draamateatris ning hakkas 1992. aastast vabakutseliseks näitlejaks.

Kaldoja tähistas 15. novembril 75. sünnipäeva.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
maie
maie

Mul on tõsiselt kahju,et jälle on meie hulgast lahkunud üks vanema põlvkonna andekaimaid näitlejaid.Ma saan aru,et keegi ei ole igavene,aga siiski on kurb tunne,et järjest lahkuvad meie armastatumad näitlejad.Ja ikka raske haiguse tagajärjel.Miks? Nad on meile kõigile ainult loovat kuntsielamust ja rõõmu toonud.

wpDiscuz