0

Lumesahad töötavad põhimaanteedel

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Foto: arhiiv

Läänemaa valveteemeister Aive Sakkius ütles, et kõik lumesahad on praegu põhimaanteedel ja 1. taseme teedele pole veel jõudnud.

„Kõik kolm lumesahka on veel põhimaanteedel, lumesadu ju jätkub,“ ütles ta.

Sakkiuse sõnul ei ole lund tulnud nii palju, et vähemtähtsatel teedel liigelda ei saaks.

„Lumesadu on praegu tugevam teelõigul Ristilt Riisiperre. Seal on tee suhteliselt lumisem,“ ütles ta.

Läänemaa teid hooldavad Leonhard Weiss Viater Ehitus ja Warren Safety.

Tugev lumesadu Eesti eri paigus pole kaasa toonud raskeid õnnetusi. Sellest hoolimata soovitab politsei nii sõidukijuhtidel kui ka jalakäijatel varuda rohkem aega ühest punktist teise jõudmiseks.

„Plekimõlkimisi ja teelt väljasõite juhtub igapäevaselt ning praeguse seisuga ei saa öelda, et tugev lumesadu oleks põhjustanud märkimisväärselt rohkem eksimusi. Inimesed on pikalt lund oodanud ja paistab, et suur osa neist on tänaseks ette valmistunud ja talverehvid alla pannud,“ ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse avariigrupi juht Tanel Pajumaa.

Alates tänasest on talverehvide kasutamine kohustuslik. „Kindlasti ei tohiks täna pikki sõite maanteedel ette võtta need, kelle sõidukil on veel suverehvid. Te seate ohtu enda ja kaasliiklejad.“

Pajumaa sõnum juhtidele, kelle jaoks lumised teed on midagi uut, on pikivahe hoidmine. „Libedus ja vähenenud vaateväli ei vii õnnetuseni, kui sõitmiseks valitakse oludele sobiv kiirus. Kiirustada ja rapsida pole mõtet – loodetud ajavõit võib muutuda ajakaotuseks. Pikivahet hoides ja rahulikult liigeldes viiakse õnnetusse sattumise risk alla,“ lausus politseinik. „Kui tuisk ja lörts muudavad nähtavuse nullilähedaseks ja tee libedaks, siis ei tasu ajada taga suurimat lubatud kiirust. Just pikivahe võib olla kriitilises olukorras puhver, mis päästab halvimast.“

Jalakäijad omavahel kokku põrgates surma ei saa – kergliiklejatele on ohuks just sõidukid. „Igale teeületusele, eriti paksu lumesaju korral, peab eelnema veendumus, et see on ohutu,“ rääkis Pajumaa. Ta lisas, et kuigi iga inimene omamoodi särav, siis ainus sära, mis autojuhile silma hakkab, tuleb helkurilt või mõnelt muult valgusallikalt.

Täna hommikul sõitis veoauto Tallinn-Narva maantee 172. kilomeetril teelt välja. Sarnaseid teateid teelt väljasõitude kohta on laekunud üle Eesti. Tihe lumesadu võis täna hommikul põhjustada õnnetuse Järvamaal, kus möödasõidul olnud Audi ei jõudnud oma ritta naasta ja põrkas kokku vastassuunas liikunud veoautoga. Kokkupõrke tagajärjel ei saanud inimesed vigastada.

Eile päeval aitasid politseinikud Harjumaal lahendada ligikaudu poolsada õnnetust. Nendes kokkupõrgetes, mille põhjustasid enamasti hoolimatus ja tähelepanematus teiste liiklejate suhtes, sai vigastada seitse inimest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz