0

Kataloonia valitsus: iseseisvust toetas 90 protsenti hääletanutest

Avatar

BNS

Kataloonia lahkulöömist Hispaaniast toetas 90 protsenti pühapäevasel iseseisvusreferendumil osalenud inimestest, teatas Kataloonia valitsus ööl vastu esmaspäeva.

Valitsuse kõneisik Jordi Turull ütles, et 2,02 miljonit katalaani vastas jaatavalt küsimusele: “Kas te tahate, et Kataloonia saaks iseseisvaks riigiks vabariigina?”.

Turulli sõnul osales referendumil 2,26 miljonit inimest.

Ta lisas, et ligi kaheksa protsenti osalenutest ehk umbes 176 000 inimest hääletas iseseisvuse vastu, kaks protsenti jättis valimissedeli tühjaks ning 0,9 protsenti hääletussedelitest oli rikutud.

Turull ütles, et 15 000 hääletussedelit on veel lugemata.

BBC ja veebiväljaande Politico andmetel oli osalusprotsent umbes 42.

Kataloonias on 5,3 miljonit registreeritud valijat ning Turulli sõnul ei sisalda hääletussedelite arv neid sedeleid, mille Hispaania politsei konfiskeeris vägivaldsete haarangute käigus, et iseseisvusreferendumit peatada.

Turull ütles, et ametnike hinnangul on kadunud umbes 770 000 hääletussedelit.

Kataloonia president Carles Puigdemont ütles, et uks ühepoolsele iseseisvumisele on avatud.

“Valitsus saadab lähipäevil hääletustulemused Kataloonia parlamendile, et parlament võiks tegutseda rahvahääletuse seaduse järgi,” ütles ta.

Puidgemonti sõnul ei saa Euroopa Liit pühapäevaste sündmuste järel enam Katalooniast mööda vaadata.

Iseseisvusmeelsete katalaanide ja politsei kokkupõrgetes sai kannatada üle tuhande inimese, teatasid tervishoiuametnikud esmaspäeva hommikul.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz