0

Naist süüdata ähvardanud pagulane astub Haapsalus kohtu ette

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Pagulane kohtus
13. jaanuar 2017. Pagulane kohtus. Foto: Arvo Tarmula

Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumajas algab täna kohtuprotsess pagulasena Eestisse saabunud 27-aastase Samer Khtabi üle, kes süüdistuse järgi ähvardas põlema panna oma naist.

Kohtuprotsess algab üldmenetluses ning kannatanu kaitseks kinniste uste taga. Istungid on lisaks tänasele planeeritud veel ka 22. ja 25. maile.

Süüriast pärit Samer Khtab on korra juba sama süüasja raames kohtuniku ees seisnud. Nimelt lepiti mullu 30. detsembril prokuröriga kokku tingimisi aasta ja kahe kuu pikkuses vanglakaristuses. Jaanuari keskel pidi lepe kohtus kinnitatama, kuid prokuratuur loobus selles ning nii arutabki kohus pagulase süüasja üldmenetluse korras. Mees on kohtueelsel ajal viibinud vahi all.

Tegemist on esimese juhtumiga, kus süüdistatavaks on välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse saabunud inimene.

Khtab tülitses naisega 12. novembril, põhjuseks armukadedus. Tüli käigus teipis mees naise käed kinni ja tarvitas tema kallal vägivalda. Khtab ähvardas naise põlema panna, olles enne talle peale valanud süttivat vedelikku. Naine teavitas juhtunust pere tugiisikut, kes kaasas politsei.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz