1

Lõuna-Läänemaa noorte kergejõustikuõhtul oli auhinnaks Gerd Kanteri autogrammiga diplom

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lihulas toimus eile Lõuna-Läänemaa noorte kergejõustikuõhtu. Võistlus toimus ülemaailmse kergejõustikunädala raames. Kuid samas oli ka noorsportlastel hea võimalus teha kontrollvõistlus enne kolmapäeval Haapsalus toimuvat Läänemaa Koolispordiliidu meistrivõistlusi.

Lihulas võistlesid lapsed kõigist viiest lõuna-läänemaa piirkonna koolist. Kokku oli sportlasi meeldivalt palju, 47!! Lihula, Virtsu, Kõmsi, Metsküla ja Vatla koolide lastele oli kavas neli ala. Sprindidistants, vastavalt vanusele 60 või 100 meetri jooks, kaugushüpe, vastavalt vanusele kas kuulitõuge, või pallivise, ning pisut pikem distants, vastavalt vanusele kas 400, 600, või 800 m jooks.

Kergejõustikuvõistluse korraldajaks oli Läänemaa Kergejõustikuklubi, koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga. Suurteks abilisteks aga õpetajad osavõtnud koolidest ja muidugi lapsevanemad. Alates sügisest on Läänemaa Kergejõustikuklubi, Lihulas selle piirkonna lastele kergejõustikuvõistlusi korraldatud juba kuuel korral. Kõikide meie noorte pingutused on alati kiitust väärt.

Võistlusõhtu pakkus nii rekordeid kui ka mudilaste rõõmuhõiskeid.

Kergejõustikuõhtu pakkus kõike, mida üks laste võistlus pakkuda võib. Alati on tore, kui noored sportlased teevad oma elu parimad tulemused. Toredam on aga see, kui staadion täitub väiksemate spordilaste rõõmuhõigetega, kellele tulemusest tähtsam on sõpradega tehtav võidujooks. Seda kõike Lihulas toimunud noorte kergejõustikuõhtu pakkuski.

Noormeeste U 20 klassis uuendas kuulimarki taas Ainar-Sten Junker. Võidutulemuseks mõõdeti 5 kg kuuliga sooritatud 10.60. kaugust hüppas ta 5.32 ja 100 meetrit kattis 12.62-ga. Samuti tegi kuulitõukes uue margi vabariigi nobedamaid noori 800 meetris, Martin Teppan. Uueks rekordiks on 9.85. Lemmikalal sai ta ajaks 2.29,0. Krismar Liiv aga 2.31, 100 meetris tuli temale ajaks 13.11. Mõlemad poisid võistlevad U18 vanusegrupis. 14 aastane, poiste U16 vanusegrupis võistlev Virgo Vallik oli sama kiire. Ka tema rekordnumbriteks on nüüd 13.11! Randy Põld sai ajaks 13.42. Poiste U14 vanusegrupis jooksis Karl Murumets 600 meetrit 1.59,8 ja 60 meetrit 9,14. Andero Polberg viskas poiste U14 vanusegrupis palli 49,5 meetrit. Robert Idvani tõukas poiste U14 vanusegrupis uueks kuulirekordiks 3 kg kuuliga 10.35! Robert õpib Virtsu Koolis, teised kõik Lihula Gümnaasiumis

Tütarlaste U16 vanusegrupis tõukas Lihula koolitüdruk Gertu Küttmann 3 kilost kuuli 9.75. Trinity Õismets Virtsu Koolist jooksis 60 meetrit 8,84-ga. Neidude U18 100 meetris saavutas Kerli Ristikivi ajaks 14.09 ja kaugushüppes 4.10. Ka tema õpib Virtu Koolis. Õnnela Lilleoja, Lihula Gümnaasiumist tõukas U20 vanusegrupis 4 kg kuuli 7.93.

Ka algklasside võistluses käis rõõm ja võistlus käsikäes. Siin olid samuti kõik kindlasti tublid. Mõned tulemused. Keiro Ristikivi võitis kõik neli ala. Kolmandas klassis õppiv Vatla Algkooli spordipoiss hüppas kaugust näiteks 3.40 ja jooksis 60 meetrit 9.48, 400 meetrit 1.20,8. Ka Raikko Kanter Lihula koolist oli kõigil aladel esikolmikus. 60 meetri jooksus tuli tal ajaks 9.95. Tema koolivend Eric Reisel viskas teise koha vääriliselt palli, 32,5 meetrit. Sama kooli õpilane Timmo Kaasik jooksis aga 60 meetrit , 9.91.

Samuti olid tublid tüdrukud. Kaks Kõmsi Algkooli tüdrukut tegid hea jooksu staadioniringi jooksus. Helena Kukispuu läbis selle 1.34-ga. Linda Hartmann 1.36-ga. Eliise Anette Bachaus, Lihula Gümnaasiumist, hüppas kaugust 3.08 ja viskas palli 21,5 meetrit.

Kõiki lapsi autasustati Gerd Kanteri autogrammiga diplomiga.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Arno
Arno

See on küll üllatus, et noorte võistlusel noored sportisid. Eriti tasub ära märkida isiklikud rekordid. Peaks olema ju siililegi selge , et kui esimest korda teed mingit ala siis tulebki ju isiklik rekord. Peaks keskenduma ikka asja tuumale mitte ajama taga tähemärke.

wpDiscuz