4

Infektsiooniarst: kuidas end noroviiruse eest kaitsta?

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Lihula kool

10. aprillil oli Lihula kool noroviiruse puhangu tõttu suletud. Sellele eelneval nädalavahetusel haigestus Lihula gümnaasiumis mitmepäevasel õpilasesinduste liidu üldkoosolekul kokku 40 last, neli last viidi kiirabiga haiglasse uuringutele. Foto: Urmas Lauri

 

Tänane Terevisioon võttis teemaks noroviiruse, mis hiljuti Lihula gümnaasiumis õpilasi murdis. Infektsiooniarst Mait Altmets selgitas, kuidas viirusest hoiduda ning mida haigestumisel ette võtta.

Altmets rääkis, et noroviirus on väga püsiv ning haigestumisest hoidumiseks on ainus võimalus pesta käsi. Ja mitte korraks loputada, vaid pesta ikka paarkümmend sekundit. Enne sööki ja söögivalmistamist ning pärast tualetis käimist pesta kindlasti. 

Kui aga haigus on juba käes, pole muud teha, kui inimestest eemale hoida ja haigus läbi põdeda. Ning pärast tervenemist olla veel paar päeva kodus, et kindlasti kedagi mitte nakatada.

Nõuandvat saatelõiku saab vaadata siin.

 

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kaitseliidu+päälik
Kaitseliidu+päälik

Aitab ainult viin…

Kodanik
Kodanik

Kel nõrgem immuunsüsteem, see korjab kõik külge ka siis kui käed pestud.

Arvosele
Arvosele

Piisab ühest korrast.

Pesemata kätega toitu manustamine on justkui jackpoti võit.

Ja nõrgema immuunsusteemiga inimene poogib selle väga lihtsalt külge.

Arvos
Arvos

Mitukümmend last jättis mingil põhjusel just ühel päeval käed pesemata? Altmetsa loogika on kaelamurdev.

wpDiscuz