2

Rehemäe on tänasest Läänemaa küla

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lääne- ja Harjumaa piiril asunud Rehemäe küla kuulub tänasest ametlikult Läänemaale.

Soovi liitumiseks avaldasid külaelanikud ise. Urmas Sepa eestvedamisel koguti elanike allkirjad, mis Nissi vallale esitati. „Tegelikult tuli küla tagasi endisesse maakonda,” ütles Sepp.

Rehemäe küla alad on ajalooliselt kuulunud Läänemaa alla. Et Nissi vald liitub reformide tuules Saue vallaga, oli Sepa sõnul õige hetk valda vahetada.

Lääne-Nigula vallavanema Mikk Lõhmuse sõnul ootavad nüüd ees juriidilised üleandmispotseduurid nagu teatud dokumentide, teede ja maade üleandmine Nissi vallalt Lääne-Nigula vallale ja registrite korrastamine. Samuti peab maanteeamet ümber tõstma Lääne maakonna ja Lääne-Nigula valla sildi.

Rehemäe küla liitmisega saavutas Läänemaa suurima ulatuse pärast 1962. aastat.

Täismahus artiklit saab lugeda Lääne Elu 2. märtsi paberlehest.

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus avastas õhtul kell veerand kuus, et külaelanikud on Rehemäe juba Läänemaaga liitnud. Fotod: Urmas Lauri

   Rehemäe küla piir 004 Rehemäe küla piir 007 Rehemäe küla piir 014 Rehemäe küla piir 030 Rehemäe küla piir 035 Rehemäe küla piir 039 Rehemäe küla piir 042

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
METSAWEND...
METSAWEND...

Ja naeratab…nii armas…

Raul
Raul

Siis kui Pärnumaa silt Kasari silla juurde pannakse, teeb Mikk Lõhmus maakonna sildi juures jälle pilti.

wpDiscuz