0

Lihula koolipoisid võitsid Tallinnas piimakokteilide võistluse

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

lihula kokteilipoisid

Parima kokteili teinud Lihula võistkond. Foto Malle Lind

Täna Tallinnas Tornide väljakul piimafestivali avaüritusena toimunud piimakokteilide valmistamise võistluse võitis Lihula gümnaasiumi 6. klassi poiste võistkond kokteiliga „Lihula värskus“.

Peaauhinnaks saab võitja sel suvel minna ekskursioonile Lottemaale. Parim kokteil oli värske, mõnus ja maitsev – hea suvejook, mis sobib maitsmiseks ja nautimiseks igal palaval suvepäeval. „Kokteilis oli nõnda palju värskust, et selle maitse jäi suhu pikaks ajaks,“ iseloomustas võidukokteili žüriiliige Inga Paenurm.

Lihula võistkonda kuulusid Andri Lobjakas, Rhening Lahe ja Siim Urb, nende kokteil valmis keefirist, maasikatest, külmutatud vaarikatest, kooritud pirnist ja ploomimahlast ning seda maitsestati veel laimimahlaga.

“Võistlus oli väga lahe, laste tehtud kokteilid maitsesid kõik väga hästi, võitjat oli väga keeruline valida,“ ütles žüriiliige Nikita Ulitin. Talle meeldis väga võistlejate nutikus ja fantaasia kasutada erinevaid toiduaineid. „Kõik kokteilid olid paraja magususega, mõni võinuks ehk pisut külmemgi olla, kuid eks see tuleb palava päeva süüks ajada,“ rõhutas Nikita Ulitin.

Finaalvõistlusel võistlesid veel Tallinna Pelgulinna gümnaasiumi 6. a, Tallinna ühisgümnaasiumi 4. c, Kohila gümnaasiumi 2. a, Haapsalu põhikooli 4.b, Koonga kooli 4. klassi, Viljandi Kaare kooli, Misso kooli 5. klassi, Aste põhikooli 5. klassi ja Laulasmaa kooli 4. klassi võistkonnad.

Žürii tõstis esile veel kaks väga erilist kokteili, need valmistasid Kohila kooli ja Laulasmaa kooli võistkonnad.

Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus tänas kõiki võistluses osalejaid tänukirjade ja piimatooteid ning erinevaid piimatoodete trükiseid ja meeneid täis ämbriga „Piim – päeva pärl!“. Piimanädala homne päev viib 2300 koolilast Eestimaa 30 piimafarmi vaatama, kuidas piima tänapäeval toodetakse.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz