0

Avatud talude päevale on registreerunud neli Läänemaa talu

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Karin Tiit Tammejuure talust. Foto: Eduard Laur

Karin Kuusemaa Tammejuure kanep(2). Foto Eduard LaurKarin Kuusemaa Tammejuure kanep. Foto Eduard Laur

24. juulil toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud juba 100 talu ja põllumajandustootmist. Läänemaalt on end kirja pannud neli talu.

„Registreerumine on alanud tempokalt. Praeguseks on juba 100 talu ja põllumajandustootmist andnud teada oma soovist osaleda avatud talude päeval,“ ütles Maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe.

24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

„Registreerunute nimekiri on juba praegu väga mitmekesine alates kanepi- ja moonikasvatajatest ning lõpetades Baltimaade ühe suurima piimafarmiga,“ ütles Mäe.

Praeguseks on enim registreerunuid Harjumaal (19), Pärnumaal (15), Lääne-Virumaal (14), Tartumaalt (10) ja Põlvamaalt (9). Ainsa maakonnana pole talusid registreerunud veel Hiiumaalt. 

Talud ja põllumajandustootmised saavad enda osalemisest avatud talude päeval anda teada kuni 1. maini.

Mullu juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust. Läänemaalt osales mullu kümme talu.

2016. aasta avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.

Üle-eestilise avatud talude päeva algatus sündis Maaeluministeeriumi, Maamajanduse Infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös.

Avatud talude päevi korraldatakse paljudes riikides üle maailma, näiteks Soomes, Rootsis, Belgias, Suurbritannias, Itaalias, Portugalis, Austraalias, Kanadas, USAs. 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
trackback
Avatud talude päevale on registreerunud neli Läänemaa talu | Raplamaa Sõnumid

[…] Viide allikale: Avatud talude päevale on registreerunud neli Läänemaa talu […]

wpDiscuz