VKG koondab ligi 500 töötajat

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Põlevkivi kaevandamine

Põlevkivi kaevandamine. ARHIIV

Viru Keemia Grupp koondab nafta jätkuva märkimisväärse hinnalanguse tõttu ligi 500 inimest.

Reedel võttis kontserni Viru Keemia Grupp juhtkond vastu otsuse konserveerida Kiviter-tehnoloogial töötavad põlevkiviõli vabrikud nafta jätkuva märkimisväärse hinnalanguse tõttu. Põlevkiviõli tootmine jätkub kolmel Petroter-tehnoloogial töötaval põlevkivi ümbertöötlemise tehasel, mille tarbeks toodab kivi VKG Ojamaa kaevandus, teatas VKG.

"Põlevkiviõli tootmise edukus sõltub nafta maailmaturu hinnast ning riigi maksudest ja tasudest. Nafta hinna drastiline langus on vähendanud VKG kui mitte-konventsionaalse naftatootja konkurentsivõimet oluliselt ning see tingiski Kiviter vabrikute konserveerimise. Tegutseme kõrge volatiilsusega naftaturul, kus toimuvad suured struktuursed muudatused ning me peame uue reaalsusega kohanema," märkis ettevõtte juhatuse esimees Ahti Asman.

"Praeguse naftahinna juures ei ole õlitootmine Kiviter-tehnoloogial enam majanduslikult efektiivne. Riskide maandamiseks oleme võtnud erinevad sammud ette, kuid sellele vaatamata peame märkimisväärselt vähendama tootmiskulusid ja praegu on selleks viimane aeg. Tänased valusad otsused on kontserni jaoks hädavajalikud tagamaks ettevõtte pikaajalist elujõulisust ja tegevuse jätkamist. Kiviter vabrikute konserveerimisel toimuv tootmise ümberkorraldamine puudutab ligi 500 inimest," lisas ta.

"Vaatamata seni kasutusele võetud meetmetele kulude optimeerimiseks ei jäta kujunenud majanduskeskkond ja ülimadal naftahind meile muid võimalusi ettevõtte elujõulisuse säilitamiseks," ütles Asman.

Järgmisel nädalal alustavad kontserni ettevõtted konsultatsioone Keemikute Ametiühingu ja Töötukassaga töölepingute ülesütlemise tagajärgede leevendamiseks. Seoses õlivabrikute konserveerimisega väheneb töökohtade arv kõige rohkem VKG Oil-is kuid ka teistes kontserni koosseisu kuuluvates ettevõtetes: VKG Kaevandused, VKG Energia, VKG Transport, Viru RMT.

Peale koondamisi jääb ettevõttes tööle umbes 1500 inimest, ütles VKG suhtekorraldusjuht Irina Bojenko BNS-ile.

VKG tootis 2014. aastal 433 000 tonni õli, ettevõtte käive oli 195 miljonit eurot ja kasum 16 miljonit eurot. Varasema info kohaselt oli ettevõtte 2015. aasta prognoositav kahjum 7 miljonit ja tänavu pidi see kasvama 10 miljonini.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments