0

Autojuhid lõhkusid oktoobris oma sõidukeid senisest enam kokkupõrkel loomadega

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Avarii Tallinna maanteelFoto on illustratiivne. Foto: Arvo Tarmula

Pimedama aja saabumisega on kasvanud otsasõidud loomadele – oktoobris ei suutnud otsasõitu loomale vältida 71 Ifi kaskokindlustuse klienti, teatas ettevõte. Läänemaal ühtegi auto ja looma kokkupõrget oktoobris siiski polnud.

Tavapäraselt olid suurimad väljamaksed oktoobrikuus kasko- ja liikluskahjudes, kus If korvas vastavalt 1,23 ja 1,1 miljoni euro eest kahjusid. Varakahjusid hüvitati 0,96 miljoni euro ulatuses.

Kaskokahjudes on kasvanud aga loomadele otsasõidu juhtumid – oktoobris lõhkus kokkupõrge loomaga 71 kliendi sõiduki ning nende sõidukite remontimine läks maksma 126 000 eurot.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul võib kokkupõrget metsloomaga nimetada loteriiks, kuna sageli ei jõua juht reageerida ega kokkupõrget vältida. "Ilmselt on loomadega kokkupõrke võimalus üks põhjustest, miks inimesed kaskokindlustuse sõlmivad – see õnnetus ei sõltu sageli juhi oskustest ning sõiduk võib pärast õnnetust minna nö maha kandmisele. Kui üldjuhul tuleb kaskokahju eest kliendil tasuda ka kokkulepitud omavastutus, siis metsloomaga kokkupõrke puhul If omavastutust ei rakenda," ütles Kiibus.

Kiibus lisab veel, et kaskokindlustus õnnetusi ära ei hoia ja maanteel liigeldes tuleb raskete õnnetuste vältimiseks valida ilmastiku- ja teeoludele vastav sõidukiirus ning jälgida metsloomade eest hoiatavaid liiklusmärke.

Kokkupõrked loomadega maakonniti:
Harjumaa 13,
Tartumaa 10,
Viljandimaa 8,
Lääne-Virumaa 6,
Pärnumaa 6,
Ida-Virumaa 5,
Järvamaa 5,
Põlvamaa 4,
Jõgevamaa 3,
Saaremaa 2,
Hiiumaa 2,
Raplamaa 2,
Valgamaa 1
Võrumaa 1.

Lisaks teatati metsloomale otsasõidust ka Soomes (1), Leedus (1) ning Rootsis (1).

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz