Okase klubi osales esimest korda rattaorienteerumise MMil

Lehte Ilves

lehte.ilves@gmail.com

Okase klubi noororienteeruja Ants–Kristjan Tamm naasis Poolas peetud rattaorienteerumise MMilt kahe medaliga.

Hõbemedali võitis Martnast pärit Ants–Kristjan Tamm avatud M17 klassi 6 km pikkusel 14 kontrollpunktiga (KP) tavarajal, aeg 56.14.

Pronksi sai ta 16,8 km pikkusel 16 KPga pikal rajal, aeg 1:37.14.

Sellel pikal rajal juhtis Tamm võistlust 5. kontrollpunktini, aga siis pudenes kiirustades tehtud vale teevaliku tõttu kolme parima hulgast välja. Edasine võistlus kulges veatult ja tasuks tuli pronksmedal.

Kahjuks ebaõnnestus Ants-Kristjani võistlus sprindirajal, sest kumm purunes.

Samal ajal peeti ka rattaorienteerumisveteranide MM, kus enamikes vanuseklassides oli arvukas osavõtt ja tihe konkurents.

Esimese alana oli kavas rattaorienteerumise sprint Bialystoki metsapargis, mille rajad oli lakkamatust vihmasajust ja hommikupoolikul peetud põhiklasside võistlusest porised ja libedad. Mati Kallemets saavutas M60 klassis 4,2 km ja 25 KPga rajal 20. koha tulemusega 37.10.

Järgmisel päeval jätkusid võistlused tavarajal, maastik oli keskmiselt liigendatud, tiheda sihi– ja teedevõrguga. Kallemets sai M60 klassis 8,5 km pikkusel 16 KP ja 185 tõusumeetriga raskel rajal 19. koha, aeg 1:16.31.

Viimase alana oli pikk rada, mis kulges keskmiselt liigestatud metsamaastikul. M60 klassi 22 km ja 28 KPga rajal oli Kallemetsa taas 19. tulemusega 2:37.15.

MMil osales 514 rattaorienteerujat 28 riigist, sh Venemaalt 51, Rootsist 47, Soomest 43 võistlejat.

Rattaorienteerumise MM peeti Poolas Suprasl-Bialystokis 23.-31. augustil. Okase klubi osales rattaorienteerumise MMil esimest korda.