1

Päästeamet: Vanaküla lähedal põles viljapõld

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

päästeametTeisipäeval kell 13.57 sai häirekeskus teate, et Martna vallas Vanakülas põleb viljapõld.

Põlenud ala pindala oli kokku 4,3 hektarit. Vili oli põllult juba koristatud.

Põlengut käisid kustutamas Haapsalu ja Risti päästjad ning vabatahtlikud Kirnast ja Paliverest. Päästjad said tule kontrolli alla kell 14.37 ja kustutasid kell 15.29. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Viktor Saaremetsa sõnul on viimastel päevadel kasvanud maastikutulekahjude hulk.

Saaremets ütles, et põllumehed peaksid oma masinapargi üle vaatama, sest võib juhtuda, et masinaosade vahele kogunenud tolm süttib ja põhjustab põlengu.

Et tuleoht on äärmiselt suur, tuleks looduses olla äärmiselt ettevaatlik. Põlengu tekkeks piisab maha visatud suitsukonist või klaasikillust, ütles Saaremets.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lii
Lii

Sellel päeval töötas põllu kõrval asuv krematoorium. Ei saa välistada, et korstnast sattus säde paar päeva tagasi koristatud põllule hekseldatud põhule ja süütas kõrre ning hekselpõhu. Olen ise näinud korstnast tõusvat musta suitsu, ka halli ja üsna suure hooga, Kes ütleb, et seal pole hõõguvaid osakesi?
Kuna sel päeval ei töötanud põllul ükski masin ja tule algkoht oli teest eemal üsna krematooriumihoone lähedal, mida siis järeldada? Et keegi kõndis kõrrepõllul ja loopis konisid või põlevaid tikke?
Hea, et päästjad väga kiirelt ja hästi tegutsesid, pääsnuks tuli üle tee kõrvalasuvasse koristamata viljapõldu, olnuks lugu päris kurb.

wpDiscuz