0

Haapsalus tutvustatakse ebavõrdsust vähendavaid abiprogramme

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Kolmapäeval on Haapsalu linnavalitsuses Euroopa majanduspiirkonna ja Norra toetuste teabepäev, millel tutvustatakse majanduslikku ja sotsiaalset ebavõrdsust vähendavaid abiprogramme.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna projektijuhi Käthlin Mikiveri sõnul tulevad Haapsalus tutvustamisele riskilaste ja -noorte, vabaühenduste fondi, rahvatervise, koduse ja soolise vägivalla programm. „Teabepäevadele oodatakse võimalikke taotlejaid, nagu riigiasutused, kohalikud omavalitsused ja nende valitsemisala asutused, vabaühendused ja kõrgkoolid,” loetles ta.

Norra suursaadik Lise Kleven Grevstad rõhutab piiriülese koostöö tähtsust sotsiaalvaldkonnas. „Lastel ja noortel on võtmeroll meie ühiskondade tuleviku seisukohast. Kogemusi ja edulugusid vahetades saame me arendada neile mõeldud tugistruktuure ja meetodeid nii Eestis kui Norras,” märkis suursaadik.

Teabepäevadel tutvustamisele tuleva nelja programmi toetussumma on kokku 19,7 miljonit eurot. EMP ja Norra toetused hõlmavad Eestis kokku 11 programmi ning toetuste kogusumma on 44,9 miljonit eurot.

Teabepäevadel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine koduleheküljel www.entk.ee.

Taotlusvoorude infopäeva Haapsalus ja veel üheksas linnas korraldavad sotsiaalministeerium, haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium ja Avatud Eesti Fond koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz