Variku-Nõva rattasõidu võitis Jaanus Müür

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Variku-Nõva rattasõidu parimad. Keskel võitja Jaanus Müür, vasakul teise koha omanik Andrus Tammistu ja paremal end kolmandaks sõitnud Steve Astok. Foto: Aivar Vaalma

Rakser Rannarootsi rattasõitude kolmas etapp, Variku-Nõva rattasõit pakkus osavõtjatele nii kaunist loodust kui võimalusi oma treenitust sõpradega võrrelda. Rattasõidu korraldanud Spordiklubi Nõva ja Variku Külaseltsi liikmed töötasid nagu kellavärk: osalejatele olid tagatud nii turvalisus, soe supp kui ka jooksev info toimuva kohta. Peeter Kallase valitud huvitav 18 kilomeetri pikkune rada osutus jõukohaseks 83-le ratturile.

Taas pakkusid Läänemaa ässadele konkurentsi külalised kaugemalt. Põnevas grupifinišis edestas Saue mees Jaanus Müür läänlasi Andrus Tammistut ja Steve Astokit vaid mõnekümne sentimeetriga, kõigil aeg 33.22. 15-liikmelises peagrupis lõpetasid ka parim veteran Margus Nerman (33.25) ja naiste arvestuse parim Liina Kasela (33.29). Veteranide seas järgnesid võitjale Virgo Raadla (33.27) ja Andi Maasalu (33.27), naistest aga ühtlasi veteranide parimad Egne Lappmaa (40.50), Maarja Vaikna (40.50) ja Helina Evert (41.27).

Poiste esikolmikusse jõudsid Rasmus Jammer (52.09), Karl Raadla (52.22) ja Eric Hein 55.30) ning parimad tüdrukud olid Kädi Raadla (49.03), Kristel Agu (54.18) ja Keiti-Liina Kallas (1.02.16).

Tiimitunnet väljendasid seekord rekordilised 15 nelja-liikmelist võistkonda, neist seitse Põldotsa Rahvaspordiklubist. Võitis Rannaääre Spordiklubi, mille liikmed Steve Astok, Margus Nerman, Mardo Moumets ja Kalev Tõlva tegid koostööd peagrupis, nii ka teiseks jäänud Põldotsa Rahvaspordiklubi esinduskoosseisu mehed. Tagapool toimis tiimitöö ka Põldotsa Rahvaspordiklubi III ja IV võistkonnas, kuid tulemused seda kahjuks ei väljendanud. Tänu parematele individuaalsetele sooritustele saavutas kolmanda koha Aksi CC.

Omavahel võistlesid ka kaks Põldotsa Rahvaspordiklubi ainult naistest koosnevat võistkonda. Ühe punktiga olid paremad Kadi Kiisk, Marge Heeringas, Signe Agu ja Eve Pesur. Parim pere oli jälle Raadla – Virgo, Kadri, Kädi ja Karl. Järgnesid Agud ja Simulaskid.

Koolieelikud võistlesid 500 meetri pikkusel rajal. Parimad olid Villem Toomet (51.18), Anna-Liisa Ojaste (52.25) ja Michelle Hanga (53.75).

Rakser Rannarootsi rattasõitude tänavune viimane etapp, Oru-Salajõe rattasõit toimub 24. augustil. Siis selguvad ka sarja üldvõitjad. Kolme etapi järel juhivad Steve Astok meeste ja Liina Kasela naiste arvestuses. Kui nad mõlemad Orul seni näidatud tasemel lõpetavad, on ilmselt kõik selge. See aga ei tähenda seda, et teistel põnevus puudub.

Aare Vaalma

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz