Lehis võitis juunioride MK-etapi, Turnau teine

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Katrina Lehis (Haapsalu En Garde) võitis laupäeval Iisraelis Maalotis peetud naisjuunioride MK-etapi. Finaalis alistas ta venelanna Julia Bahhareva 15:11.

32 parema hulgas alistas Lehis itaallanna Federica Santandrea 15:9, kaheksandikfinaalis venelanna Aleksandra Kudriašova 15:8, veerandfinaalis torgetega 15:10 ukrainlanna Ksenija Pantelejeva ning poolfinaalis alistas Lehis tasavägises kohtumises 13:12 venelanna Violetta Hrapina, vahendab vehklemisliidu kodulehekülg.

Noormeeste juunioride MK-etapil Ungaris Budapestis saatis edu Haapsalu En Garde’i vehklejat Peeter Turnaud, kes saavutas teise koha. Poolfinaalis alistas Turnau ungarlase Zsombor Banyai 15:11, kuid kaotas siis finaalis venelasele Sergei Bidale 4:15.

Alagrupis viis võitu ja ühe kaotuse teeninud Turnau alistas play-off avaringis Tšehhi esindaja Jakub Vujtechi 15:11, 64 parema hulgas venelase Alan Fardzinovi 15:14, pääsul kaheksandikfinaali sama tulemusega prantslase Nelson Lopez Pourtieri ja teel veerandfinaali sakslase Maxim Danilejko 15:8. Veerandfinaalis oli Turnau torgetega 15:12 parem ukrainlasest Andrii Lopatenkost 15:12.

Margo Lehis oli 174 vehkleja konkurentsis 85.