Ole reisiks valmis! 10 ootamatut olukorda, milleks valmis olla.

reklaamitoimetaja

reklaam@le.ee

Reisil olles on lihtne unustada, kui vajalik on eelarvest kinnipidamine. Ehk on see mõni suveniir, mida su vanaemal kindlasti tarvis läheb või õhtusöök, mis osutub plaanitust kallimaks.

Tahad või mitte, reisimine on täis ootamatuid kulutusi. Siin on 10 ootamatut olukorda, mille jaoks peaksid reisile minnes valmis olema ning viisid, kuidas neid ennetada.

Pilt: pexels

1. Majutuse tasud

Oled leidnud ideaalse hinnaga ideaalse hotelli. Kui kohale jõudes maksmiseks läheb avastad, et algsele hinnale on lisandunud teenustasud ja koristustasud.

Uus hind on hoopis midagi muud kui see, mida olid esiti valmis maksma.

Selleks, et üllatusi vältida, maksa majutuse eest internetis. Nii näed ära kõik tasud, mis ööbimiskohaga kaasnevad. Kontrolli enne oma pangakaardi andmete sisestamist uuesti hind üle. Kui koos tasudega on hind suurem kui sinu eelarve võimaldaks, uuri alternatiivseid hotelle.

2. Pagasitasud

Võimalike pagasitasudega pead arvestama eriti siis, kui lendad mitme lennufirmaga. Erinevatel ettevõtetel on “lubatud” suurusega pagasile erisugused mõõtmed.

Kui sinu kohver ei mahu lubatud suurusesse, pead üldjuhul maksma lisaks vähemalt 50 eurot kui mitte rohkem. See kehtib eriti odavlennufirmade puhul nagu Ryanair, Wizzair ning AirBaltic.

Ootamatute vältimiseks kontrolli enne lendamist üle iga lennufirma lubatud pagasimõõtmed, millega reisid. Lisaks vaata üle, kas lisapagas sisaldub sinu piletihinnas.

Soeta endale kaasaskantav kohvrikaal, et saaksid enne lendamist veenduda oma koti kaalus. Liigselt raske pagasi eest pead samuti lisaraha välja käima, isegi kui see mahub lubatud mõõtmetesse.

3. Hädaolukorrad

Keegi ei taha reisile minnes õnnetustele mõtelda. Kahjuks tuleb nendega alati igaks juhuks arvestada, et saaksid nendeks rahaliselt valmis olla (eriti, kui reisid tihti).

Sellises olukorras võid tahta taotleda kiirlaenu. Ära tee seda viga!

Kuna kiirlaenu intressid on väga kõrged, teeb see sinu väljaminekud kokkuvõttes veel suuremaks. Leidub paremaid kiirlaenu alternatiive, mida kasutada.

Sel põhjusel tasub alati sõlmida reisikindlustus. Eestis on mitmeid reisikindlustuse pakkujaid, kelle hulgast leiad endale kindlasti sobiva.

4. Pangakaardi tasud

Reaalsus on, et kui tahad reisil kaardiga maksta, ei pea sa mitte arvestama ainult oma enda panga võimalike tasude, vaid ka kohalike pankade tasudega.

Omakorda pead veel lisaks maksma, kui tagad sularaha välja võtta. Kui vajad sularaha, ära mine kunagi esimese ettejuhtuva automaadi juurde. Uuri internetist kohalike pankade kohta ning vali selle panga automaat, millel on kõige madalamad tasud.

Parim viis kaardimaksetasude vältimiseks on hankida endale reisiks mõeldud deebet- või krediitkaart. Reisikaartidel on madalamad tasud kui klassikalistel pangakaartidel.

5. Jootraha

Eestis ei ole jootraha jätmine levinud. Mõnedes riikides, näiteks USAs, on see aga raudne osa kultuurist. Osades restoranides on jootraha automaatselt arvele juurde lisatud. Seda võib olla aga rohkem kui esialgu jätta plaanisid.

Küsi enne tellimist, kas jootraha lisatakse arvele juurde automaatselt. Samuti võid lisada mõttes iga kord arvele 15-20% suurune jootraha. Nii oled ootamatuteks tasudeks valmis.

6. Turistimaks

Eesti on üks vähestest riikidest Euroopas, kus puudub turismimaks. Enamikes Euroopa riikides, rääkimata teistest maailma paikadest, pead majutusasutustes tasuma turismimaksu.

See võib olenevalt linnast ja riigist olla kas fikseeritud hind (näiteks 2 eurot) või protsent sinu ööbimiskoha koguhinnast.

Kui sa ei taha langeda ebameeldiva üllatuse osaliseks, küsi oma majutaja käest üle, kas pead maksma lisatasusid ning kuidas neid arvestatakse.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments