Palivere nelik: siit me tuleme, hoidke alt!

[caption id="attachment_366027" align="aligncenter" width="2000"] iimased hetked koos: Palivere kooli 9. klassi lõpetajad Helen Carmel Boyers, Markus Roomet, Hayden Kiršner ja Kristo Söderholm teisipäeval pärast inglise keele
eksamit. Tänaseks on lõpuaktuski juba selja taga ja nad laiali lennanud. Foto: Urmas Lauri[/caption]
Arvutimuusik ja krüptoraha kaevandaja, ajakirjanik ja kinnisvaramagnaat – Läänemaa kõige väiksema 9. klassi lõpetajad said reedel tunnistused kätte ja on valmis maailma vallutama.

Isegi pisikeses Palivere koolis pole varem nii väikest lõpuklassi olnud. Neid on täpselt neli – üks tüdruk ja kolm poissi: Helen Carmel Boyers, Hayden Kiršner, Markus Roomet ja Kristo Söderholm.

Nad on igaüks täpselt nii isemoodi, et isegi neliku klassijuhataja Maarja Pajula, kes peaks tundma neid läbi ja lõhki, ei oska nelikut esimese hooga kirjeldada. „Isepäised,” ütleb Pajula lõpuks.

Neil on täpselt nii suured unistused, kui 15–16aastaselt peavadki olema. Sest millal siis veel?! Neist saavad arvutimuusik ja krüptoraha kaevandaja, ajakirjanik ja kinnisvaramagnaat. Nad avastavad tervet maailma – Texasest Iirimaa ja Rumeeniani välja. Nad kirjutavad lugusid ja loovad muusikat. Nad rajavad kodu, saavad lapsi ja muidugi saavad nad rikkaks. Nad ei karda midagi. Kõik on veel ees.