0

Galerii: Haapsalus algas eelhääletamine

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Täna algas kohalike valimiste eelhääletamine maakonnakeskustes ja e-hääletamine internetis.

Elektrooniline hääletamine algas kell 9, kell 12 avati maakonnakeskuste jaoskonnad. Kõik 557 valimisjaoskonda ootavad eelhääletajaid alates esmaspäevast, teatas valimisteenistuse pressiesindaja kolmapäeval.

Ööpäevaringselt toimuv elektrooniline hääletamine algas täna kell 9 ja lõpeb 11. oktoobril kell 18. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb minna aadressile www.valimised.ee, vaja on internetiühendusega arvutit ning isiku tuvastamiseks ID-kaarti või mobiil-ID-d ja PIN-koode. Nutiseadmega hääletada ei saa, küll aga saab sellega kontrollida hääle korrektset kohalejõudmist.

“Soovi korral saab interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Oluline on aga jätkuvalt meeles pidada, et valimispäeval, 15. oktoobril häält enam muuta ei saa,” rõhutas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel.

Maakonnakeskustes saab hääletada 5.-8. oktoobrini kella 12-st 20-ni. “Maakonnakeskuses saavad hääletada kõik, sõltumata inimese registrijärgsest elukohast. Igas keskuses on avatud vähemalt üks valimisjaoskond, Tallinnas on neid üheksa ja Tartu linnas kuus,” sõnas Vinkel. Mõlema suurema linna jaoskonnad asuvad kaubanduskeskustes, et inimesel oleks võimalikult mugav oma valikut teha. Maakonnakeskuste jaoskondade kohta saab infot nii www.valimised.ee veebilehelt kui ka kaardirakenduse kaudu aadressilt valimised.rahvastikuregister.ee.

Eelhääletamine kõigis 557 valimisjaoskonnas toimub 9.-11. oktoobrini. Sel perioodil saab hääletada nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas.

Valimispäeval, 15. oktoobril saab hääletada vaid oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral on võimalik taotleda ka kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada eelnevalt kirjalik taotlus või tellida hääletamiskast koju telefoni teel valimispäeval kella 9-st 14-ni.

Kohaliku omavalitsuse volikogu valivad 79 omavalitsust. Kokku kandideerib 11 804 inimest.

Valimisjaoskond Haapsalu kultuurikeskuses. Fotod: Arvo Tarmula

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz