1

Haldusreform avaldab mõju noortekogude tööle

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Haapsalu Noortevolikogu ja Pärnu Noortekogu esindus arutasid kolmapäevasel kohtumisel haldusrefomi mõju noorte osaluskogude tööle. Mitme omavalitsuste liitumisel peavad ka nende osaluskogud ühinema, kuna ühes kohalikus omavalitsuses võib tegutseda ainult üks noortevolikogu.

Koosolekul leiti võimalikud murekohad ning püüti nendele koos lahendusi leida, tehes plaane edasiseks toimimiseks.

„Kohtumisega jäin väga rahule,“ kommenteeris Haapsalu Noortevolikogu esimees Viktor Romanov toiminud koosolekut, „see tegi selgemaks meie tegutsemise haldusreformi ajal ja pärast seda.“

Romanovi hinnangul on peamiseks haldusreformiga seotud küsimuseks Ridala valla noorte efektiivne kaasamine Haapsalu Noortevolikogu töösse.

„Praegu on suvi, kuid alates septembrist hakkame suhtlema Ridala põhikooli õpilasesinduse ja noorsootöötajatega, et nende kaudu leida noori, kes sooviksid Haapsalu Noortevolikoguga liituda,“ ütles Romanov. Ridala vallas seni veel noortevolikogu pole.

Praegu on Haapsalu Noortevolikogus neliteist liiget, uus juhatus valitakse augusti lõpus.

Fotod: Haapsalu Noortevolikogu
Noortevolikogu (Haapsalu Noortevolikogu) (1)

Noortevolikogu (Haapsalu Noortevolikogu) (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Oskar
Oskar

igasugu noortekohud on olnud seni ajani maavalituse tallalakkumise vahend. Noorte probleemidega ju tegeletud ei oles sest noored lahkuvad regioonist

wpDiscuz