2

ERJK jälgib valimiste eel munitsipaalmeedia kasutamist

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lihula valla teataja

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) asub kohaliku omavalitsuse volikogude valimise eel seirama munitsipaalsete trükimeediaväljaannete kasutamist, tellides selleks koos riigikontrolliga enam kui 200 väljaannet hõlmava monitooringu.

Kokku 216 munitsipaalväljaande analüüsimiseks tellis ERJK koos riigikontrolliga monitooringu, mille põhjal tehtav analüüs annab komisjonile materjali, mille alusel hinnata, kas on märke juhtumitest, kus linna- või vallaväljaandeid on kasutatud valimiskampaanias valikuliselt konkreetsete erakondade, valimisliitude või kandidaatide huvides, edastas ERJK esindaja.

Vastavate ilmingute tuvastamiseks võrreldakse muu hulgas valimiseelse perioodi meediakajastuste iseloomu ja mahtu tavapärase meediakajastusega. Meediamonitooringu andmeid saab riigikontroll kasutada avaliku raha kasutamist käsitlevates auditites.

Näiteks eelmiste kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste eelse ja aegse perioodi rahakasutust analüüsides tuvastas riigikontroll, et Tallinna linnas oli poliitikute ja erakonna reklaamimiseks teavitustegevuse sildi all kasutatud avalikku raha. ERJK leidis, et maksumaksja raha eest on korraldatud avalikkusele suunatud teavituskampaaniaid, mille sisuline eesmärk oli valimistel osalenud poliitikute mainekujundus. Komisjon asus seisukohale, et tegemist on keelatud annetusega ning tegi ettekirjutusi raha tagasimaksmiseks.

Monitooringu tegijaks on Balti Meediamonitooringu Grupp.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ohjad!
Ohjad!

Neeme Suure linnapeaks saades taasliidab ta peagi tagasi Lihula ja Hanila Läänemaaga,saame oma territooriumid tagasi.

meine estland
meine estland

vestland, vestland überalles, eesti piir käib vastu hiina müüri. ettepanek meediale, kui õhumüüjate reklaami siin edastate, siis ärge siin neid fotosessioone küll korraldage, keegi neid nende piltide järgi küll valima ei hakka

wpDiscuz