Paliveres jagati Läänemaa discgofi meistrimedaleid

Palivere turismi- ja tervisespordikeskuse discgolfipargi 18 korviga rajal toimusid laupäeval 22. juulil Palivere Discgolfiklubi korraldusel Läänemaa 2017. aasta meistrivõistlused discgolfis. Osales 52 võistlejat.

Läänemaa meistriks tuli väga stabiilse mänguga Aimar Alesmaa, teisele kohale tuli Karel Üksvärav ja kolmanda koha peale olid viigis Ivar Rajamets ja Kristjan Liiv. Ümbermängimise tulemusena esimesel rajal võitis Ivar ning võitis Läänemaa meistrivõistluste pronksmedali.

Kahjuks teistes klassides ei tulnud läänemaalastest osalejaid piisavalt kokku ja medaleid välja ei antud.
Üldarvestuses segasid kaarte kaugemalt tulnud võistlejad.

Ümber tuli mängida 3.-4. koht. Nad mängisid ümber rajad 1; 2; 3, kuid nende radadega võitjat ei selgunud, siis läksime CTP (closest to pin ehk esimese viskega korvile lähemale viskaja võidab) viskama 18. rajale. Seal sai napi paremuse Karel Üksvärav ja seega ka kolmas koht ja sai koju minna karikaga.

5.-8. koht olid sammuti kõik võrdsed, kuid seal selgitati paremad välja juba esimese rajaga. Seal näitas Harri Jõessar milleks võimeline on ja mängis selle 198 m kahe viskega, kusjuures olles esimese viskega korvist ca 12-13 m kaugusel. Võites päeva ainukese kotkaga (Kotkas – ing. k. Eagle – kaks viset alla par'i ehk kui esimese raja par oli 4) ja Harri Jõessar heitis teise viskega ketta korvi. Ja sai raja skooriks miinus kaks kindlalt viienda koha.

Ivar Rajamets võttis sealt ilusa birdie (Birdie – üks vise alla par'i ehk näiteks par 3 raja mängis kahe viskega või par 4 raja mängis kolme viskega) ja kindlustas üldarvestuses kuuenda koha ja Läänemaa meistrivõistluse arvestuses pronksmedali.

Kristjan Liiv ja Mairo Suve leppisid viiki 7.-8. koha peale.

3. Keiu Peetsalu + 31

Veteranide arvestuses tuli ka ümber mängida esimene korv ning seal näitas Mihhail Zestjakov, et siiski on tema parim veteran Pikajalamäel, võites Urmas Jäed.

1. Mihhail Zestjakov +11
2. Urmas Jäe +11
3. Teet Saaberg +13

Juunioridest tuli ainukesena kohale Rasmus Hulkko ja tulemusega +19 oligi Läänemaa juunioride meister.

Võistluspäev, mis algas hommikul kell 10 kujunes pikaks ja lõppes kell 17 võistluste parimate autasustamisega.

Auhinnad oli välja pandud Lääne-Nigula V allavalitsuse, Viilung Puit OÜ, U-Stuudio OÜ, Neviprint OÜ, Roosta Puhkeküla ja Veski Mati AS poolt.

Läänemaa meistrivõistluste korraldamist toetas uuele rajale paigaldatud korvidega DiscBirdie OÜ. Palivere discgofi võistlusrajad valmistati ette koostöös Palivere Discgolfiklubi ja SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskusega.