8

Haapsalu kuulutas välja põhikooli arhitektuurivõistluse

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Haapsalu staadion ja vene kool õhust (5) - Copy
Haapsalu staadion ja Nikolai kool (esiplaanil). Foto: Haapsalu linnavalitsuse FB

Haapsalu kuulutas välja septembri keskpaigani kestva põhikooli hoone arhitektuurivõistluse riigihanke. Tegemist on avatud ideekonkursiga.

Haapsalu põhikooli remondi ettevalmistus algas paar aastat tagasi. Esialgu oli plaanis põhjalikult remontida Kuuse tänava koolimaja. Hiljem otsustas linnavalitsus haridusministeeriumi soovitusel uue põhikooli rajada Nikolai kooli asemele. Nikolai kool saab põhikooli venekeelseks õppeosakonnaks.

Haapsalu saab põhikooli jaoks riigilt 5 miljonit eurot, omaosalusena tuleb linnal välja käia 1,5 miljonit eurot.

Kool loodetakse valmis saada septembris 2019, seni jätkavad nii põhikooli kui ka Nikolai kooli õpilased põhikooli hoones.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
linnakodanik
linnakodanik

No siis on ju hästi,kui profid asju ajasid.

to ka kodanik
to ka kodanik

Mis sa plufid,ütle välja,kui midagi öelda on

ka kodanik
ka kodanik

Raha taastusravlia ehitamiseks ajas välja Lipstok, üks FraMare omanikest. Mõlemat ehitas korraga Ehto. Tähelepanuväärne on fakt, et kui riik aasta aega taastusravilat ei rahastanud, seisis ka FraMare ehitus. Milline eraettevõtja nii ehitaks?

linnakodanik
linnakodanik

Idiootite konsentratsioon kommentaariumis on ikka üllatavalt suur.

ka kodanik
ka kodanik

Kas mõni tõesti veel ei tea, mis rahade eest FraMare ehitati??? Taastusravila, ikka taastusravila. Kas seal oma raha eest ülldse midagi tehtud on?

linnakodanikule
linnakodanikule

Miks sa ärritud? Kas sa tõesti oled jätkuvalt ikka naiivne?

karla
karla

Ehitaja on teada ja ilmselt valmib samal ajal ka ka FraMare’le laiendus.

...........
...........

Kahju, et Lääne-Nigula valla poolt jäi Taebla kooli uue hoone arhitektuurivõistlus-riigihange tegemata! Kahjuks lasti mingil suvalisel tädil ilma konkursita mingi käkk projekteerida, mis on väljanägemiselt pigem laut kui koolihoone.

wpDiscuz