11

Kallas: Rail Balticuta käiakse tulevikus siin vaid vanavanematel külas

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

RailBalticaEuroopa Komisjoni endise asepresidendi Siim Kallase sõnul tuleks igati panustada Rail Balticu teostamisse, sest muidu käiakse tulevikus Eestis vaid vanavanemate külastamiseks.

“Rail Balticu projekt on suur tulevikuprojekt. Kui see õnnestub nurjata, ei tule meil enam ühtegi suurt tulevikuprojekti, mil oleks mingi laiem väärtus,” ütles Kallas neljapäeval Postimehe ja Advokaadibüroo Tark korraldatud majanduskonverentsil.

“Kui inimesed kirjutavad, et Rail Balticu projekt on ei kusagilt ei kusagile, siis nad mõtlevadki, et 30 aasta pärast pole Eestis midagi,” sõnas ta.

“Ärme lase seda projekti allavett, see on nii suure sümboolse ja geograafilise tähtsusega,” ütles Kallas. “Muidu ütlemegi, et Eesti on 30 aasta pärast koht, kus käiakse ainult vanavanematel külas.”

Kallas oli kriitiline mitmete teiste projektide suhtes. Tema sõnul pole Balti riigid siiani jõudnud selleni, et regiooni ehitatakse kõiki kolme Balti riiki teenindav LNG-terminali.

Samuti pole Eesti suutnud ehitada välja neljarealist Tallinna-Pärnu maanteed, kuigi kaupade vedu toimub valdavalt veoautodega.

“Via Balticat pole siiamaani välja ehitatud ja seda ei tehtagi mitte kunagi,” rääkis ta, lisades, et riigid lihtsalt ei suuda selles kokku leppida.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Imelik
Imelik

“Elu võimalikkusest Eestis ilma Rail Balticuta”?
Juba selline küsimuse püstitus ei näita küsija ausaid kavatsusi või viidet adekvaatsele arutelule.
Terved impeeriumid on tõusnud ja langenud põrmu aga elu Eestis jätkub sellest hoolimata.
Vaatame argumente…
a)”Rail Balticu projekt on suur tulevikuprojekt. Kui see õnnestub nurjata, ei tule meil enam ühtegi suurt tulevikuprojekti, mil oleks mingi laiem väärtus,”
b)“Ärme lase seda projekti allavett, see on nii suure sümboolse ja geograafilise tähtsusega,”
???
a) ähvardus
b)asendamatus/ületähtsustus
Et teeme midagi kuna muidu ei tehta kunagi midagi? Selle tegemine võrreldes
mittetegemisega on sümboolselt ja geograafiliselt tähtis?
Aitähh “Jõuluvana” aga “kahjuks” ei ole enamik inimesi püsiva ajukahjustusega!
“Mina arvan nii”- ei ole argument.

kodanik
kodanik

kaubavoogusid pole, reisijaid ei ole, arvutused on vigased ning uuringud, mida sellise objekti jaoks vaja teha, on tegemata. Selleeest on terve kari reformi ärimehi endale ostnud vastavas kohas maatükid ära ja käib räige lobbi et see projekt läbi suruda. Loodusest ja inimestest teerulliga üle.

mittekodanik
mittekodanik

Jällegi valdab keegi “kodanik” kommentaariumist teemat paremini, kui ükski antud valdkonna spetsialist. Oleks tulnud kohe tema käest küsida, kas siis tasub või ei tasu. Kuid mingid uuringud, arvutused, prognoosid…. Milleks, kui meil on olemas selline “kodanik”.

lihtinimene
lihtinimene

ei saa, ega peagi aru saama,mida ja kuidas ning kui pikas perspektiivis see R-baltik on kasulik või mitte. Osaliselt ei tea seda muidugi ka meist targemad.,need kes asja sees ja kõrgelt haritud. Kallas on muidugi tark sõna otseses mõttes ja kindlasti soovib ta parimat.Arvan,et pooled siin komment. pole Eestist jalaga väljagi saanud, nii,et ärge raisake kirjaruumi kui pole midagi tarka öelda.

Kübe
Kübe

Koos Lihula alko-Varjega võiks keegi läti piiriäärde sõidutada. 100 raha anda ja nädalapärast järgi tulla.

Joomakaru
Joomakaru

Tuleb Kübe jaoks teha korjandus ja lennutada kuhu vaja !

Hämmastav
Hämmastav

See projekt olla Kallase sõnul suure sümboolse tähtsusega. Kas liiga kallis ei ole see sümboolne tähtsus? Piisab kui vaadata Tallinnas Vabaduse väljakul olevat monstrumit, mille suur sümboolne tähtsus lubas ligi 100 miljonit krooni huugama panna ja tulemus on ka tänasel päeval piinlik. Sellise vabadussamba suurim väärtus on see, et tuleb veel paremini esile lätlaste samba ilu.

Arvos
Arvos

Pole hullu, mõni mees oskab 10 milli taala huugama panna nii, et ükski koer ei haugu.

juss
juss

Aga aaviksood käivad ikka vabalt ringi!

Kübe
Kübe

Ma sõidaks hea meelega rongiga. Raha ainult pole. Ja kui oleks siis lennukiga.

vahet pole
vahet pole

Ka RB olemasolu korral käiakse tulevikus Eestis vaid vanavanemate külastamiseks.

wpDiscuz