3

Ann ja Ants Roos saavad riigi teenetemärgi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

ann ja ants roos foto arvo tarmula

Ann ja Ants Roos. Foto: Arvo Tarmula

Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel antakse riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele:

Epp Maria Kokamägi, maalikunstnik.

Epp Maria Kokamägi loomingulised tegevusalad on õlimaal, akvarell, raamatukujundus ning teatri- ja kinokujundus.

2008. aastal avas ta omanimelise peregalerii Epp Maria Galerii, kus on pidevalt üleval nii tema kui ka teiste pereliikmete looming.

Vabariigi Presidendi otsusega antud Valgetähe IV klassi teenetemärk.

Anneli Ammas, ajakirjanik.

Postimehes töötav ajakirjanik Anneli Ammas on kirjutanud mitmeid sotsiaalselt ja ühiskondlikult tundlikke artikleid.

2002. aastal pälvis Ammas uuriva ajakirjanduse Bonnieri preemia Eesti raudtee erastamist puudutanud artiklisarja eest.

1980-ndatel aastatel osales Anneli Ammas Läänemaa muinsuskaitseliikumises ning asutas koos mõttekaaslastega 1989. aastal Eesti esimese sõltumatu maakonnalehe "Lääne Elu".

Vabariigi Presidendi otsusega antud Valgetähe V klassi teenetemärk.

Ann ja Ants Roos

Ann ja Ants Roos on oma poja Steni mälestuseks juba 25 korda korraldanud lastele muinasjutuvõistlust.

Laste omaloomingukonkursile "Steni muinasjutuvõistlus" on andnud paljudele lastele võimaluse luua oma muinasjutumaailm ja jagada seda teistega.

Võistluse paremad muinasjutud avaldab ajakiri "Hea Laps".

Vabariigi Presidendi otsusega antud Valgetähe V klassi teenetemärk.


Riigivapi II klass

  • Taavi Rõivas – Eesti Vabariigi peaminister aastatel 2014-2016

Valgetähe III klass

  • Marek Helm – maksu- ja tollisüsteemi arendaja
  • Andrei Jämsä – sõudja
  • Priit Perens – panganduse edendaja
  • Allar Raja – sõudja
  • Kaspar Taimsoo – sõudja
  • Lembit Ulfsak – näitleja

Valgetähe IV klass

  • Tõnu Aas – energeetik
  • Hiie Asser – keelekümbluse edendaja, koolijuht
  • Jaan Janno – matemaatik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
  • Anne Kahru – ökotoksikoloog, Teaduste Akadeemia uurija-professor
  • Tiina Kallavus – koolijuht, erivajadusega laste hariduse edendaja
  • Sirje Keevallik – atmosfäärifüüsik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
  • Ivi Kesküla – kohtunik
  • Epp Maria Kokamägi – kunstnik
  • Ülle Kruus – kunstiajaloolane
  • Mare Kõiva – rahvaluuleteadlane
  • Andrus Maruoja – riigiametnik
  • Andrus Miilaste – kohtunik
  • Natalia Miilvee – prokurör
  • Ülle-Marike Papp – sotsiaalteadlane, soolise võrdõiguslikkuse edendaja
  • Peeter Peedomaa – ettevõtluse edendaja
  • Anti Puusepp – ettevõtluse edendaja
  • Riina Reinvelt – etnoloog, Eesti Rahva Muuseumi arendaja
  • Aarne Siimsen – riigiametnik
  • Niina Sõtnik – koolijuht, hariduselu edendaja
  • Aare Toikka – lavastaja, teatrijuht
  • Indrek Treufeldt – teleajakirjanik, õppejõud
  • Peeter Urbla – filmirežissöör, kultuurielu edendaja
  • Raul Vaiksoo – arhitekt
  • Martin Veinmann – näitleja ja pedagoog
  • Taavi Veskimägi – energeetikavaldkonna edendaja
  • Raivo Vilu – biotehnoloog, Tallinna Tehnikaülikooli professor
  • Andres Ülviste – prokurör

Valgetähe V klass

  • Anneli Ammas – ajakirjanik
  • Väino Aren – näitleja
  • Angela Arraste – tantsupedagoog
  • Maie Barrow – eestluse hoidja Austraalias
  • Aavi Dobrõš – ajaloo talletaja
  • Ivo Felt – filmiprodutsent ja helirežissöör
  • Igor Garšnek – helilooja, muusikateadlane
  • Rein Grünbach – kunstiõpetaja
  • Johan Patrik Göransson – vaimulik, eestirootsi kultuuripärandi hoidja
  • Taimi Hillak – ettevõtluse edendaja
  • Maaja-Katrin Kerem – kutsete süsteemi arendaja
  • Ülle Kikas – hariduselu edendaja
  • Harri Koiduste – maadlusspordi edendaja
  • Kaja Kärner – raadioajakirjanik
  • Mart Laanpere – digivaldkonna edendaja hariduselus
  • Ira Lember – kirjanik
  • Ulla Länts – raadioajakirjanik
  • Silja Lättemäe – ajakirjanik
  • Kadri Mälk – ehtekunstnik
  • Janika Mölder – iluvõimlemistreener
  • Anne Oruaas – kohaliku elu edendaja Harjumaal
  • Sirje Plaks – elukestva õppe edendaja
  • Rein Purje – ajaloo talletaja
  • Rein Raudsep – geoloog, riigiametnik
  • Evar Riitsaar – kunstnik, seto kultuuri edendaja
  • Ann Roos – laste omaloominguvõistluse "Steni muinasjutuvõistlus" korraldaja
  • Ants Roos – laste omaloominguvõistluse "Steni muinasjutuvõitlus" korraldaja
  • Ülo Roos – ajaloo talletaja
  • Olivia Saar – lastekirjanik
  • Harry Seinberg – kergejõustikutreener
  • Laine Sepp – muusikaõpetaja
  • Juhan Sihver – Eesti ringhäälingu ajaloo talletaja
  • Liivi Soova – käsitöö ja rahvakunsti edendaja
  • Toomas Mihkel Sõrra – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
  • Tõnu Talvi – loodukaitsja
  • Tiiu Teesalu – ajaloo talletaja
  • Peeter Vähi – helilooja

Valgetähe medal

  • Reet Kaljula – kaitsetahte edendaja
  • Krzysztof Mieczysław Kaminski – Eesti saatkonna teenistuja Poolas
  • Tiina Kivikas – korrektor

Eesti Punase Risti II klass

  • Tõnu Endrekson – sõudja
  • Enn Jõeste – patoloog
  • Kaiu Suija – onkoloog, vähihaigete abistaja
  • Karin Varik – laste kirurg

Eesti Punase Risti III klass

  • Märt Elmet – südamearst
  • Ants Kass – ortopeed
  • Janek Laev – päästeametnik
  • Toomas Tartes – kirurg

Eesti Punase Risti IV klass

  • Marianne Kuzemtšenko – autistide abistaja
  • Annika Laats – vaimulik, hingehoiu korraldaja
  • Katarina Seeherr – muusikaterapeut, erivajadustega inimeste abistaja
  • Teija Tuula Marjatta Toivari – hospiitsi arendaja
  • Reet Veenpere – logopeed

Eesti Punase Risti V klass

  • Arne Aas – vereandja
  • Priit Kaja – vereandja
  • Allen Leego – vereandja
  • Tõnu Lukk – vereandja
  • Aina Pääro – tervise edendaja

Kotkaristi I klass

  • Werner Freers – julgeolekualase koostöö edendaja, kindral, Saksamaa

Kotkaristi III klass

  • Arnaud Coustillière – küberkaitsealase koostöö edendaja, viitseadmiral, Prantsusmaa

Kotkaristi IV klass mõõkadega

  • Eduard Meemann – vabadusvõitleja

Kotkaristi IV klass

  • Margo Grosberg – tegevväelane, major
  • Illar Jõgi – politseiametnik, politseikolonelleitnant
  • Hendrik Lõbu – kaitsepolitseiametnik
  • Merike Pappel – kaitsepolitseiametnik

Kotkaristi hõberist

  • Ramil Sadikov – tegevväelane, staabiveebel

Kotkaristi raudrist

  • Janek Pinta – politseiametnik, vanemkomissar
  • Maarja Punak – politseiametnik, vanemkomissar

Maarjamaa Risti II klass

  • Alexander Russell Vershbow – julgeolekualase koostöö toetaja, Ameerika Ühendriigid

Maarjamaa Risti III klass

  • Heinrich Brauss – NATO abipeasekretär
  • Pär Anders Nuder – Eesti-Rootsi suhete edendaja
  • James J.Townsend, Jr – julgeolekualase koostöö toetaja, Ameerika Ühendriigid
  • Tadahiko Yoshino – Eesti-Jaapani suhete edendaja

Maarjamaa Risti IV klass

  • Norbert Angermann – ajaloo-alase koostöö edendaja, Saksamaa
  • Serge Arnould – endine aukonsul Lyonis, Prantsusmaa
  • Bo Hugemark – Eesti-Rootsi suhete edendaja
  • Michael N. Schmitt – küberkaitse alase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriigid

Maarjamaa Risti V klass

  • Nils Riess – lavastaja, Eesti teatrielu edendaja, Ameerika Ühendriigid
  • Arvo Sulo Survo – soome-ugri kultuuri edendaja, Soome
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tegus+eakas
Tegus+eakas

Palju õnne ja jätkake samas vaimus!

einoh
einoh

see läks nüüd küll täkkesse, imesid ikka juhtub

EM
EM

Palju õnne, Ann ja Ants.
Tugevat tervist ja Ikka aktiivset tegutsemist!

wpDiscuz