0

Raivo Õiglas: Noarootsi jäätee on nädala lõpuks avatud

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

IMG_7810Jäätee meister Raivo Õiglase täna hommikused mõõtmised kinnitasid, et jää autot veel ei kanna. Foto: Arvo Tarmula

Viimasel nädalal paukuvad külmakraadid annavad lootust, et Haapsalust Noarootsi ja tagasi saab õigepea sõita ka mööda jääteed.

Jäätee meister Raivo Õiglas sõnas, et jää on piisavalt paks, et kanda uisutajat, kuid autoga veel peale minna ei tohi. „Ööpäevaga kasvab jää kahe sentimeetri võrra,” lausus Õiglas. Ta lisas, et kui hoiab külma, siis on jäätee nädala lõpuks avatud.

Ega siin midagi viivitada ei ole, kui jää paksemaks muutub, avame kohe,” lubas Õiglas.

Tänavune jää on Õiglase hinnangul väga tihedalt kristalne ja sitke. „Vee temperatuur oli madal, viie-kuue kraadine stabiilne miinuskraad ja tuulevaikus kaanetas tagalahe kenasti ära,” rääkis Õiglas.

Ilmateenistuse selle nädala prognoos peaks jääteket soodustama, kuna terveks nädalaks ennustakse kümmnet või enamat külmakraadi.

Seda, kas tänavune talv lubab avada ka mõne jäätee Lääne-Eesti saarte vahel, Õiglas ennustada ei osanud. „Tavaliselt oleme saanud kaks nädalat pärast Noarootsi jäätee avamist avada ka Rohuküla-Vormsi jäätee, kuid tänavu on olukord teine,” ütles jäätee meister. Rohukülas on vesi veel lahti.

Jäätee avamiseks peab jää paksus igas punktis olema vähemalt 22 sentimeetrit. 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vaata ja naera
Vaata ja naera

Kui Palivere ei meeldi, siis koli tsivilisatsiooni või osta auto. Mõtetu koht ja nagu näha siis on seal ka mõtetud kodanikud

juss
juss

paliveres elavad kummipead.

aitab sellest raudteest
aitab sellest raudteest

Palivere kodanik on pilves! Paliveres elab 10 inimest ja neist 9 on autod.

elanik
elanik

kas sa oled purjus?

Palivere elanik
Palivere elanik

Selle jäätee peale kuluva raha võiks investeerida palivere raudteesse. Saarlased on ise süüdi, et seal elavad, miks minu maksuraha eest nende transporti doteeritakse?

Samurai
Samurai

Kas ma olen süüdi, et sa Paliveres elad?

wpDiscuz