Virtsu tööstuspargi detailplaneeringu üle otsustab maavanem

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

peksar Eduard Laur

Hanila vallavanem Arno Peksar. Foto: Eduard Laur

Virtsu tööstuspargi detailplaneeringut vaatab läbi maavanem, et otsustada, kas kõik on õiguspärane.

Detailplaneeringut ei saanud kehtestada, sest paarkümmend Virtsu elanikku ei ole nõus kavandatava tööstuspargi asukohaga Virtsu keskel. „Kui üles jääb kas või üks protest, läheb detailplaneering maavalitsusse, et see seal üle vaadataks,” ütles Hanila vallavanem Arno Peksar.

Virtsu ettevõtluskeskuse vastu on paarkümmend Metsa tänava ja Uisu tee elanikku protesteerinud juba aastaid. 2013. aasta suvel külmutas Virtsu arenguselts keskuse arendamise mõneks ajaks. Tänavu jõuti detailplaneeringu avaliku aruteluni ja protestijad aktiveerusid taas, lubades kas või kohtuni välja minna, kui vald ja arenguselts ei leia tööstuspargile uut asukohta.

Uisu tee elanik Aare Saliste on öelnud, et elurajooni keskele tööstusparki ei ehitata. „Rahva käest pole arvamust küsitud ja niimoodi lihtsalt vägisi ehitada elumajade keskele… Kui meie ettepanekut ei arvestata, ei jää meil muud üle kui kohtusse minna.”

Metsa tänava ja Uisu tee majapidamised jäävad kavandatavast tööstuspargist paarisaja meetri kaugusele. Saliste sõnul pelgavad tööstuspargi naabrid, et akende alt hakkavad mööda sõitma suured veoautod, müra tekitab ka tootmine ja võimalik on saaste. „Kui maa on detailplaneeringuga saanud sihtotstarbe tootmismaana, siis võib sinna rajada kas või keemiatehase,” ütles Saliste.

Maaomanik Tervo Pruul leiab, et tööstuspark vähendab tema maatüki väärtust ja võimalust seda müüa. Pruul tegi Hanila vallavalitsusele ja Virtsu arenguseltsile ettepaneku maatükk ära osta ja küsib 3,4 hektari eest 51 000 eurot.

Peksari sõnul pole protestijatega võimalik kompromissi leida, kui ühe poole nõue on vaid see, et ehitatagu kuskile mujale. „Ainult see, et koht ei meeldi, ei päde,” märkis Peksar. Peksar loodab, et maavanem teeb detailplaneeringu kohta otsuse jaanuaris. Kui midagi rikutud ei ole ja lepitust ikkagi ei tule, siis võivad protestijad asja tõepoolest kohtusse anda, mis venitaks tööstuspargi rajamist veelgi.

„Kui inimesed tahavad protsessida, siis ei saa seda keelata, aga võidavad sellest ainult advokaadid,” ütles Peksar.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jah
Jah

Ma arvan, et 10 kuni 15 a pärast on Virtsu tulevik sihuke. Kooli maja suur hoone on tühi, aknad uksed on puru…Kajaka kaupluse hoone on sama seis.
Tööstuse tänava enamik elumajad on tühjad ja ka kindlasti on tühi Kaare tn hotell elamu….Ja Martna ja ka Liivi jne….minge sinna…siis on näha..
Tehke juba see tööstuspark sinna ära….Siis ehk elame ka norm elu 10 kuni 15 a pärast ka

lugeja
lugeja

Küsimus on ju koha valikus, mitte selles, kas töökohti on vaja või ei ole vaja.

Jah
Jah

Küsimus on ju töökohtates mitte koha valikus

lugeja
lugeja

kas töökoht tootmishoones, mis paikneks keset elamuid on siis rohkem töökoht, kui see, mis ei paikne keset elamuid.
Tootmishoone ei ole elamu ja ma tahaks näidet, kus nii on tehtud ja kõik on ok. Hetkel on tegu lihtsalt jonnimisega, kuna põhjuseks tuuakse töökohtade vajalikkus, mis põhjus see on asukoha jaoks keset elamuid?
Aga see vana rebasefarmi maa-ala? Mis sellel viga on?

lugeja
lugeja

aga kui ühel hetkel otsustavad ettevõtted ka sellest planeeritavast “ettevõtluskeskusest” välja kolida või lihtsalt mingid firmad kaovad? Mis siis? Sellest vaatevinklist oleks muidugi “mõistlik” keset Virtsut ehitada, siis vähemalt ei ole järgmist mahajäetud/räämas kompleksi näha. Ma ei ole veel siiani saanud aru, mis on tegelikud argumendid? Töökohad? – see ei ole argument asukoha jaoks. Virtsu on nii väike, miks on vaja seda rahulikku idülli rikkuda? Linna Virtsust ei saa ja ei tohkiski, kes tahab võib elama minna Tallinna maantee äärde, kui vaikus ja rahu liiga häirivad on.

ok
ok

Millisena sa siis Virtsu tuleviku näeks….ma arvan, et 20 a pärast on neid räämas hooneid palju…Näideks Tööstuse tn ala. Kui siin ei tule töökohti siis need enamik vanainimesi kes elamas seal ära minemas ja noori ei tule…siis on need elamud seal tühjad…Nagu hetkel Martnas ..ja mis siis edasi. Kummitus linn….ja siis on tore kohe

lugeja
lugeja

ma ei tea ühtegi argumenti, mis oleks olemas ja räägiks selle poolt, et tehas elumajade vahele ehitada. Tootmishoone ei sobi elumajade vahele. Mis puutub sellesse nn. õudsesse vaatepilti, siis unustasid mainida, et koolimaja kõrval haigutab ka suur räämas ja mahajäetud tootmishoone, mis kindlasti ei ole ilus vaatepilt. Veel, ma ei mäleta, et Tööstuse tänava ääres töökohti märkimisväärselt oleks olnud ka nn.hiilgeaegadel, ok, ambulatoorium 🙂

suvitaja
suvitaja

pean pöialt et kaine mõistus võidab ja tehnopark rajatakse.tuleb töökohti ja noorigi Virtsu. Noorteta ja töökohtateta virtsu hääbub. Suvituskohana pôle atraktiivne,liivarand puudub ja Saaremaa tõmbab enam.

tuller
tuller

Ma ka hoian pöialt, et kaine mõistus võidab, kuid kaine mõistus ei ole sama mis ärika excelitabeli mõtlemine, mis arvestab ainult seda, kuhu saaks kiiremini ja odavamalt.

to+tuller
to+tuller

Nagu sain aru, kes sinu moodi ei mõtle on kõik excelitabeli mõtlemisiega.
Oled vist ikka imelik inimene

kah+teadja
kah+teadja

Vanalinna piirkonnas Kalasadama arendusega olukord muutumas… koos linnuse osalise rekiga perspektiivvaade nn turismi ja puhkealaks:)
Nn sodiurkad koristagu omanikud…eks nad need ikka rohkem “miljonivaatega” mereääre eesmärgiga omandanud on 😉

to tuller
to tuller

Olen vastu Vanalinna alla ehitamisest….leia muu kompromiss

tuller
tuller

elad seal või? Kui praegune tootmine seal ei häiri, siis võib ka praegu ka sinna juurde ehitada. Mind häirib ärikate laiskus, kes ei viitsi vana tootmismaad taaskasutada. Tahavad puhtasse mulda ehitada ja see Vanalinna sodiurgas jäägu ikka selliseks! Küll on tore Virtsu sissesõites esimese asjana masendavat tööstusmaad vaadata.

to+tuller
to+tuller

Mine tea…äkki lähen veel sinna elama tulevikus…Ja sealne asi on muutumas….tänu korraliku sadamale ja linnus korrastamisega. Ja vaata ikka selle Vanalinna asukoha tuleviku. Ela homses päevas, mitte tänases.

tuller
tuller

Lähed elama suure Tallinna maantee äärde? Veider eelistus. Ma teeks pigem vastupidi, elaks keset Virtsut ja tööl, käiks suure tee äärde ehitatud tehnopargis.

lugeja
lugeja

Virtsu sissesõit on täna tõesti masendav ja Virtsut selle esmamuljega ka tihti seostatakse. “Kas see, kus seal tee ääres need vanad tootmishooned on? Seal ei toimu ju mitte midagi? jne” Aga no kui inimestele meeldib, et ikka liiklus elamute vahel tihedam oleks, siis sellest on kahju. Tõesti on kahju!

to+tuller
to+tuller

Muide elan suure Tallinna maantee ääres…Ja kas olen nüüd veider või.

tuller
tuller

Elan Tööstuse tänaval ja olen ka vastu, et tahetakse ehitada keset elurajooni. Tehetakse jätta muljet, et kui keset küla ei saa ehitada, et siis justkui ei saagi ehitada – et siis jääbki ära. See on vale ja ajuvaba dilemma. Kui soovitakse kompromissi, siis palun tehke endise tootmismaale vanalinna alla. Tuleb majanduslikus mõttes kallim, aga ei häiri inimkeste elukeskkonda. Kompromiss seda tähendabki, et raha kõrval arvestatakse ka muid väärtusi.

kah+teadja
kah+teadja

Kus ja kes see Tööstuse tänavalt protest siis veel on??? Pole nagu varem kuulnud…

Taat
Taat

KMeti tootmishooned praegu Kõmsil, ei ole siin mingit müra.

AN
AN

Tänapäeva tootmisettevõtetele püstitatud keskkonnanõuded on väga kõrged.Pigem tõuseb üldise infrastruktuuri kvaliteet.Kümneid maksumaksjaid tuleb juurde.Mõne naabrimehe kreissaag teeb kõvemat häält ning tüütab rohkem kui tänapäevane tootmiskompleks.Arvan,et lõunatuule käes teeb Virtsu tuulepark valjemat häält…Unustage ära vanad suitsevad tehasekortsnad ja kolina ning mürinaga töötavad masinalogud.Tänapäeva tehnika ning keskonnanõuded on ikka kordades muutunud paremuse poole.Ettevõtjatele tuult tiibadesse!Muidu mädaneb kogu se kupatus varsti mädasoona.Mina hr.Saliste asemel mõtleksin äritegevuse võimalikkust ka Virtsu piirkonnas,mitte vingumist mõttetutel väheargumenteeritud teemadel.
Mõni mees vingub lihtsalt vingumise pärast.Tööstuspargile ikkagi roheline tee!

M.
M.

See koht on tõesti keset Virtsut ja seal on inimeste kodud mitte suvilad ja inimesed käivad selles firmas ka praegu tööl.

Ju siis...
Ju siis...

…Mart Laar jälle süüdi!

wpDiscuz