Päästeamet: ilmaoludesse tuleb suhtuda vastutustundlikult

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Torm Rohukülas. Foto: Urmas Lauri

torm Rohukülas 30.11.15

Esmaspäevased tormituuled Rohuküla sadamas. Foto Arvo Tarmula

Vastavalt ilmateenistuse eeloleva nädalavahetuse prognoosile on päästeamet valmis reageerima nii tavapärastele kui tormist tingitud päästesündmustele, tormise ilmaga tasub oma käigud ja tegevused hoolikalt läbi mõelda ning soovitame rannaaladele ilma asjata uudistama mitte minna.

Hetkeseisuga on ilmateenistus andnud tormihoiatuse Läänerannikule, Lääne-Eesti saartele, Harjumaale ning Lääne- ja Ida Virumaale. Prognoosi kohaselt puhub lõuna- ja edelatuul, puhanguti 18 m/s, saartel ja rannikul 12-17, puhanguti 25 m/s, õhtupoolikul 18-23, puhanguti 30 m/s. Tugevat tuult jätkub terveks nädalavahetuseks. Tugev tuul võib kaasa tuua murdunud puud, lahtised katuseplekid ja elektrikatkestused.

Mereveetase tõuseb südaöö paiku prognoosi kohaselt Pärnus 140-150 cm üle keskmise ja Haapsalus kuni 100 cm üle keskmise. Selline veetaseme tõus neid piirkondades ei tähenda ohtu inimeludele ja varale, sellest alates tuleb vesi madalamatele maa-aladele ja osaliselt ka paaris kohas tänavale, kuid mitte elumajadesse.

Päästeteenistus koostööpartneritega jälgib pidevalt olukorda ja on valmis reageerima tugevast tuulest põhjustatud päästesündmustele. Vajadusel on nn tormibrigaadid välja pannud ka teised ametid ja omavalitsused.

Päästeteenistus palub elanikel jälgida ja võtta tõsiselt ametlikke prognoose ja käitumisjuhiseid.

  • Õuest kokku korjata kerged ja lahtised esemed, parkida sõidukid lagedale või garaaži.
  • Mõelda põhjalikult läbi oma väljasõidud ja võimalusel lükata need edasi ilma paranemiseni.
  • Palume vältida niinimetatud katastroofiturismi üleujutuspiirkondadesse, kuna see võib olla ohtlik teile endile ning takistada operatiivteenistuste tegevusi.
  • Väljas liikudes ja autoga sõites tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, kuna tormiga võib murduda puid ja teeolud halveneda.
  • Kui sõit on vältimatu, tangi auto ning võta kaasa laetud mobiiltelefon;
  • Arvestada tuleb elektrikatkestustega ning laadida täis oma mobiiltelefonide akud.
  • Neil, kel joogivesi sõltub elektrist, tuleb mõelda vee varumisele.

Ilmaprognoosid uuenevad pidevalt, soovitame inimestel ilmateadet jälgida.www.ilmateenistus.ee.

Hädaabi saamiseks ja otsest ohtu kujutavatest purustustest teatada hädaabinumbril 112, elektrikatkestustest tuleb teatada Elektrilevi rikketelefonil 1343. Infot teeolude kohta saab maanteeinfo numbrilt 1510.

Juhiseid saab:

http://paasteamet.ee/et/kodanikule/loodusjoud/torm.html

https://www.facebook.com/paasteamet

https://twitter.com/paasteamet

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments