2

Merle Palmiste esitab Augustibluusil bluusluulet

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

romantiline luulekavaRomantiline luulekava tiirutab mööda Eestit. Bluusifestivali aegu jõutakse ka Haapsallu. Foto: Romantiline Luulekava

Augustibuusi teisel päeval, laupäeval 1. augustil algusega kell 17 astub kohviku Haapsalu Raamat siselaval (Karja 6) üles trupp nimega Romantiline Luulekava, kandes ette luulekontserdi Bluule, vahendas Delfi.

Augustibluusi raames on riimitud sõnasõda pidamas näitlejanna Merle Palmiste ja vabakutseline näitleja Georg Merilo. Musikaalse õhkkonna loomise eest vastutavad ansambli Cathouse Radio liikmed Alar Kriisa (suupillil) ning Vilho Meier (kitarr)

Romantilise Luulekava eestvedaja Georg Merilo sõnul teeb nende luulekava lugemise eriliseks asjaolu, et esinejad küll harjutavad kokkukõlamist, ent seda vaid tehniliselt. Nii ei tea kumbki lugeja täpselt, mida ja mis järjekorras teine esitada kavatseb. Samuti peavad muusikud hoidma bluusitundlad püsti ning jälgima, millal ja kuidas omakorda sekkuda. Selliselt elab Augustibluusi laval justkui nelja peaga lohe ning kogu programm sünnib otse ja vahetult vaatajate silme ees, tehes kogu soorituse elavaks ja spontaanseks.

Romantiline Luulekava osaleb Augustibluusil esimest korda. „Väga tore on Romantilise Luulekava eestvedajate püüe lisada bluusile ka teine mõõde – luule, mis on bluusimuusikas sõnade kujul iseenesest olemas“, ütles Augustibluusi programmijuht Raul Ukareda. Näitlejanna Merle Palmiste on aga elevil: „Pean oma valitud ridu ilmselt raamatust lugema, et erutusest sõnad meelest ei läheks!“

Nagu ka kõikidele teistele Augustibluusi raames toimuvatele kontsertidele on festivali passi omanikele sissepääs tasuta. Teised bluulesõbrad saavad soetada pileti, mis maksab 5 eurot.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
LP
LP

Pluusi Luule??? Seda naist tahaksin näha küll…

Bluusiluule
Bluusiluule

…on sama tore kui heeringatort. Parem,kui ta teeks postitantsu….

wpDiscuz