0

Siseminister arutab visiidil Läänemaa arenguküsimusi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Hanno Pevkur tarmulaSiseminister Hanno Pevkur on täna visiidil Läänemaal, et kohtuda omavalitsusjuhtidega, maavanemaga, külastada sisejulgeoleku valdkonna asutusi ning arutada Läänemaa olulisemaid arenguküsimusi.

Minister külastab Lääne-Nigula valda, mis moodustus Taebla, Oru ja Risti valla ühinemisel 2013. aastal. Kavas on ka kohtumine Lääne maavanema Innar Mäesalu, Haapsalu linnapea Urmas Suklese ja Läänemaa omavalitsuste liidu juhi Toomas Schmidtiga.

Päeval väisab Hanno Pevkur Haapsalu politseijaoskonda, päästekomandot ja piirivalvekordonit. Haapsalu piiskopilinnuse Toomkirikus kohtub minister Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Lääne praostkonna praosti Tiit Salumäega, kes seati maikuus peetud Lääne praostkonna sinodil üles EELK peapiiskopi kandidaadiks. Samuti külastab siseminister Haapsalu terviseedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskust. Tallinna ülikooli Haapsalu kolledž sai keskuse loomiseks 3,2 miljonit eurot toetust Euroopa Regionaalarengu Fondist siseministeeriumi kompetentsikeskuste arendamise meetme kaudu. Keskus loodi eesmärgiga tagada ettevõtluse teaduspõhine arendamine kohaliku ravimuda ja taastusravi baasil. Tänaseks on projekti raames valminud taastusravi laborid, tervisetoodete disainilabor, muda tootearenduslabor ja administratiivruumide ehitus. Samuti on soetatud enamik vajaminevast aparatuurist.

Ministrit saadavad Läänemaa visiidil siseministeeriumi kantsler Leif Kalev ning asekantsler Kaia Sarnet.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz