4

Juhtkiri: Vale viigileht

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Kohalike valimiste üks etapp, valimisliitude registreerimine, sai neljapäeval läbi ja on selge, millised valimisliidud asuvad sügisel kohaliku võimu pärast heitlema.

Võinuks arvata, et seekord tuleb valimisliite vähem kui eelmisel korral, sest nüüd tuli kõigepealt moodustada valimisliidust mittetulundusühing kõige sinna juurde kuuluva asjaajamisega. Läks aga vastupidi, valimisliite tuli pisut rohkemgi kui 2009. aastal. Eriti hoogne valimisvõitlus tõotab tulla Vormsis, kus on neli valimisliitu ja ehk ka mõni erakond, kas IRL või Keskerakond või mõlemad.

Kui valimisliidu teevad parteitud inimesed, on asi selge. Mis erakonnapoliitikat ikka ühes väikeses vallas ajada, tavatsetakse öelda, ja küllap see ongi suuresti nii.

Võõristav on aga kuulda nende inimeste argumente, kes ise kuuluvad erakonda, on koguni n-ö veteranpoliitikud, aga teevad nüüd valimisliidu, sest erakonna maine on halb ja võib mõjutada valimistulemust. See on samasugune labane või lihtsameelne trikk, valija lolliks pidamine, nagu peibutuspartide kasutamine.

Kui nelja aasta pärast erakonna maine paraneb, kas siis kraamitakse vana võitluslipp kapi tagant jälle välja?

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
elu täis huumorit
elu täis huumorit
just
just

nii käitusid rldala isamaamüüjatest poliitprod eesotsas praeguse vallavanemaga, nüüd häbenevad oma erakonda ja arvavad, et selle valimisliidu maski taga neid “kodukulude allaviijaid” keegi ära ei tunne

viga
viga

Valimisliidu moodustamiseks tuli teha seltsing ja see hoopis lihtsam kui mittetulundusühingu moodustamine.

Ahto
Ahto

Ajakirjanikuga täiesti nõus ,puhas prostitutsioon

wpDiscuz