Läänlased said kergejõustiku Eesti meistrivõistlustelt kaks esikohta

Nädalavahetusel Tallinnas Kadrioru staadionil peetud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus võitis läänlastest kuldmedali kiirkäija Margus Luik ja kuulitõukaja Raigo Toompuu.

Margus Luik võitis meeste 20 000 m käimise ajaga 1:40.36,45, see on tema 21. kuldmedal Eesti meistrivõistlustelt. Aeg on küll tagasihoidlik, kuid on tehtud mahtu vähendamata ettevalmistuseks 50 km meistrivõistlusteks. 50 km meistrivõistlused peetakse koos lätlastega 29. septembril Jurmalas.

Anneli Aru teenis 10 000 m käimises pronksmedali ajaga 1:04.34,59. Temale oli see 23. medal Eesti käimise meistrivõistlustelt. Naiste käimistingimused olid seekord üsna keerulised, sest sadas peaaegu pidevalt vihma, mistõttu oli rada kurvides vee all. See muutis jalanõud paratamatult üsna raskeks ning käimise vaevaliseks.

Kuulitõukes teenis võidu eksläänlane, Londoni olümpiamängudel Eestit esindanud Raigo Toompuu. Seekordsed tõuked õnnestusid paremini kui Londonis. Võidutulemuseks mõõdeti 19.15. Raigo kõik katsed olid paremad kui 2. koha omanikul. Fred Vali sai tulemusega 15.52 seitsmenda koha. Kümnes oli Karl Koha tulemusega 13.69. Viimase koolikaaslane Audentesest Keity Vaistla oli kuulitõukes naiste hulgas seitsmes 11.61ga. Kaks viimasena nimetatut kuuluvad Haapsalu Kergejõustikuklubisse.

3000 m takistusjooksus oli teine kunagine haapsallane Sergei Tšerepannikov ajaga 9.22,50. Tema koondisekaaslane Stamina spordiklubist haapsallane Aleksei Saveljev jäi esimesena medalist ilma ajaga 9.26,03.

Kaks uut isiklikku rekordit püstitas Taebla vallast pärit maaülikoolis õppiv Argo Jõesoo. 1500 m jooksu aeg 4.01,23 andis seitsmenda ja 5000 m aeg 15.16,69 viienda koha. Tema praegune treener, kunagine Eesti tippjooksja Enn Sellik lootis 1500 meetri distantsil aega alla nelja minuti.

Kuigi ilm oli esimesel päeval ja teisel päeval pärast naiste käimist ideaalilähedane, väga häid tulemusi ei sündinud. Püstitati küll täpselt sada hooaja isiklikku rekordit, aga rahvusvahelisel areenil nendega kiidelda ei annaks. Parimate tulemustena võiks välja tuua Margus Mägi 400 m jooksu aja 46,63, Marek Niidu 100 m jooksu aja 10,26 (puhus lubatust tugevam taganttuul, mistõttu 100 m jooksu finaaljooksu tulemused edetabelikõlbulikud polnud), Risto Mätase 80.50 odaviske tulemuse ja Gert Kanteri kettaheite tulemuse 65.02. Tugeva duelli pidasid Heleriin Haas ja Anna Iljuštšenko kõrgushüppes — mõlemad ületasid 1.88. Võitis Haas.