Kulla Saatmäe võitis kettaheites Eesti noorte meistritiitli

Kulla Saatmäe (kollase särgiga) autasustamisel. Ees seisab tema isa Jüri Saatmäe. Foto Piret Sepp
Kulla Saatmäe (kollase särgiga) autasustamisel. Ees seisab tema isa Jüri Saatmäe. Foto: Piret Sepp

Kolmapäeval Pärnus toimunud Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustel selgitati parimad U14 vanusegrupis. Võistlesid lapsed alla 14 eluaasta, sünniaastatega 2004-2005. Kokku osales 270 last, 41 Eesti kergejõustikuklubist. Sellel võistlusel tohivad noored kergejõustiklased kaasa teha kahel individuaalalal ja teatejooksus. Meie maakonna Läänemaa Kergejõustikuklubi ja Haapsalu Kergejõustikuklubi noorsportlased esinesid väga tublilt.

Parima tulemuse eest hoolitses Läänemaa Kergejõustikuklubi kettaheitetüdruk Kulla Saatmäe. Kevadel Kõmsi Algkooli lõpetanud noorsportlane tegi fantastilise võistluse. Ta näitas heiteringis külma närvi ja head tehnikat. Neljandas heitevoorus heidetud 29.31 tõi talle Eesti noorte meistritiitli. Hõbeda võitnud kaasvõistlejat edestas ta kahe meetriga. Suuresti oma isa Jüri Saatmäe õhutusel kettaheitega tegelema hakanud noore sportlase kuldmedal heitealal on meie maakonnas üsnagi harva võidetav tiitel.

Kiita tuleb kindlasti ka teisi Läänemaa kergejõustikuklubi sportlasi. Robert Idvani võitis poiste kuulitõukes kuuenda koha. Kolmekilost raudmuna tõukas ta isiklikuks rekordiks 10.53. Ken-Indrek Klimpuš oli siin 12. koha omanik, tõugates 7.28. Tütarlaste kuulitõukes oli kümnes Eliise Kolõtšev. Tema tulemuseks jäi 2kg kuuliga 9.37. Hugo Noormets jooksis 1500 m ajaga 5.42.25 ja saavutas 16. koha.

Haapsalu Kergejõustikuklubi noortest tegi kõige stabiilsema võistluse Maily Märss. Mõlemal alal saavutas ta kõrged neljandad kohad. Teivashüppes alistas ta kõrguse 2.60 ja 80 meetri tõkkejooksu finaali lõpetas ta viiendana, aeg 12.96.

Kleer Jaani hüppas seitsmenda koha vääriliselt kõrgust 1.48 ja oli 13. teivashüppes, tulemusega 2.10. Sama tulemusega teivashüppes oli 12 Emma Katharina Hein, 80 meetri tõkkejooksus kuulus talle 14. koht, tulemus 13.83. Sajandiku võrra aeglasem oli Eva-Lotta Saar, talle siit 15. koht, kaugust hüppas ta 4.24.

Anett Saarjõe hüppas kõrgust 1.35. Tütarlaste 4X100 meetri teatejooksus jooksis nelik Eva-Lotta Saar, Emma Katharina Hein, Kleer Jaani, Maily Märss ajaks 57.18 ja saavutas tubli seitsmenda koha.