77

Pagulased saavad kortereid sisustada kuni 1500 euro eest inimese kohta

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kroonid-eurod

Sotsiaalministeerium sõlmis kolmapäeval Hoolekandeteenuste AS-iga lepingu, mille kohaselt tasub ministeerium pagulastele üüritud korterite sisustamise eest kuni 1500 eurot inimese kohta.

Sotsiaalministeerium lubab Hoolekandeteenustel üürida pagulastele kortereid, mis on omakorda üüritud Riigi Kinnisvara AS-ilt (RKAS). Seejuures peab korterites olema esmane sisustus.

Hoolekandeteenustel tuleb rahvusvahelise kaitse saanud pagulastega lepingud sõlmida ja neile iga kuu 18. kuupäevaks üüriarve saata. Üürilepingu hinnas sisaldub korteri sisustamise kulu, mis on kuni 1500 eurot inimese kohta. Sellele lisanduvad üüri- ja kommunaalkulud, ettenägematud remondikulud ning üldkulud, mis on arvestuslikult 150 eurot kuus.

Kui üürnik jätab maksmata terve üüri või osa sellest, tuleb sotsiaalministeeriumil endal puudujääk kinni maksta. Samuti tuleb ministeeriumil hüvitada ettenägematud remondikulud, mida kindlustus ei kata.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ossinovski uus plaan
Ossinovski uus plaan

Lisaks magusamaksule on arutlusel olnud sealihamaks…

kohalik
kohalik

vahetasin ka kodus paar mööbividinat välja….kolm kuud panin raha palgast kõrvale.

Ardi
Ardi

Eestil ja sotsminil on raha küllaga, aga mitte tervishoiu teenustele vaid…..Arvata polegi vaja, kellele- see selgelt ju välja öeldud. Tore valitsus, kiitus teile tugeva Eesti hoidmise eest!

Altperekalju
Altperekalju

Seda lugedes kaob igasugune mõte tööd teha 600euri eest ja maksta 3000eurise köögimööbli järelmaksu kõhu kõrvalt oleme mõistvad ja sõbralikud Aitäh tore Eesti riik ja selle toredad juhid valimistel näeme!

Ulvi
Ulvi

3000-ga saab ehk lihtsama köögimööbli,aga tehnikat enam mitte.

Mis su köögimöbel on marmorist?
Mis su köögimöbel on marmorist?

korraliku köögimööbli saab juba alla 1000 euro.

Rumal,
Rumal,

see pole ju korralik!

Toomas
Toomas

Natuke kvaliteeti soovid siis on 3000alates-kõik ei telli endale presspaberist Poola mööblit ja ei pea üldse marmorist olema.

küsimus
küsimus

Päris hea. 4 liikmelisel perel 6000 euri, selle eest saab kõvasti sisustada.Kui üürinik jätab arve maksmata, maksab kinni sotsminn. Kui ma oleks pagulane, ma ei muretseks üldse üüri maksmise pärast.

Haapsalust
Haapsalust

Pärast tööpäeva lõppü kõrgepinge kambrist läbi, et prae lõhn ka külge jääks!

1 3 4 5
wpDiscuz